Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Nodarbības

Karoga stāsts

Macibu materiali

Mērķis – ar Latvijas Republikas karoga kā brīvības un pretošanās simbola palīdzību izprast  nozīmīgus 20. gadsimta Latvijas vēstures notikumus.
Nodarbības laikā skolēni iepazīs muzeja pamatekspozīciju gida vadībā un strādājot grupās. Skolēni izzinās dažādus Latvijas vēstures aspektus, analizējot vēstures avotus un liekot uzsvaru uz karoga nozīmi attiecīgajā laika posmā: karogs kā brīvības simbols neatkarīgajā Latvijā 20.-30. gados; karogs kā cerības un latvietības simbols Otrā pasaules kara un okupācijas apstākļos; karogs kā pretošanās simbols, ko izmantoja gan bruņotās, gan nevardarbīgās pretošanās pārstāvji okupētajā Latvijā un trimdā; karogs kā padomju varas represēto cilvēcības un latvietības saglabāšanas simbols; karogs kā simbols nevardarbīgai cīņai par neatkarības atgūšanu. Skolēni mēģinās rast atbildes uz jautājumiem ne tikai par vēsturi, bet arī par to, ko viņiem un viņu ģimenēm nozīmē Latvijas karogs.

Mājasdarbs "Karoga stāsts" (saite uz darba lapu)