Latgales Radio pārraidīs trīs raidījumus par Latgales vēsturi, kuri sagatavoti Okupācijas muzeja projekta ietvaros. 19. janvārī novadpētnieks, balvenietis Zigfrīds Berķis un Latvijas Universitātes Vēstures Institūta pētnieks Zigmārs Turčinskis runāja par latgaliešu pretestību padomju okupācijai Ziemeļlatgalē. https://www.youtube.com/watch?v=2hjvL1U1mS4

Izstāde iepazīstina ar BATUN (Baltic Appeal to the United Nations jeb Baltiešu Apelācija pie Apvienoto Nāciju Organizācijas) darbību laikā no 1965. līdz 1991. gadam. Baltiešu organizācijas mērķis bija atgūt Igaunijas, Latvijas un Lietuvas neatkarību, izmantojot tās iespējas, ko piedāvāja Apvienotās Nācijas. Izstāde angļu valodā aplūkojama Okupācijas muzeja 1. stāvā Raiņa bulvārī 7.

Muzejs meklē izstāžu kuratoru/i, kurš kopā ar esošo muzeja komandu īstenotu jaunās pastāvīgās muzeja ekspozīcijas ieceri un nākotnē veidotu mainīgās izstādes atjaunotajā muzeja ēkā.

Pie Okupācijas muzeja sētas Raiņa bulvārī 7 ir izvietota izstāde “Atceries mani Ziemassvētkos”, kas veidota no izsūtījumā tapušu Ziemassvētku un apsveikuma kartīšu attēliem. Šie muzeja eskponāti nav bijuši bieži izstādīti. Laipni aicinām tos apskatīt!