Atzīmējot Latvijas nacionālās pretestības kustības dalībnieka Gunāra Astras 85. dzimšanas dienu, Latvijas Okupācijas muzejs aicina uz priekšlasījumiem par mūsdienu situāciju muzejā memoriālā “Perma – 36”. Tā pagājušā gadsimta 70. gadu pirmajā pusē un 80. gadu sākumā bija viena no Gunāra Astras ieslodzījuma vietām. Pasākums notiks piektdien, 21. oktobrī plkst. 16.00 Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7.

17. oktobrī Okupācijas muzejā notika mākslas vēsturnieku Māra Branča un Ingrīdas Burānes grāmatu “Trešā atgriešanās” par gleznotāju, scenogrāfu, leģionāru, Zedelgemas nometnes kara gūstekni Osvaldu Rožkalnu (1910 – 1989). Grāmatu var iegādāties Okupācijas muzeja grāmatu veikalā.

29. septembrī Stūra mājā notika Latvijas sporta veterānu-senioru savienības prezidenta Daumanta Znatnaja lekcija “Čeka un sports”. Tagad šo un arī citas Stūra mājas lekcija piedāvājam nosaktīties tiešaistē Okupācijas muzeja Youtube kanālā. 

6. oktobrī Latvijas Okupācijas muzeja pārstāvji apmeklēja Ministru prezidentu Māri Kučinski, lai informētu viņu par muzeja rekonstrukcijas projekta “Nākotnes nams” gaitu.