1940. gada rudenī Rīgā, ēkā uz Brīvības un Stabu ielas krustojuma okupācijas režīms iekārtoja represīvo valsts drošības orgānu galveno mītni, sauktu par “čeku”. Laikam ejot, šī ēka tautā ieguva “Stūra mājas” vārdu. Tajā ieslodzīja un pratināja Latvijas pilsoņus, kurus okupācijas vara uzskatīja par komunistiskā režīma pretiniekiem, kopā ierosinot 48 000 krimināllietu par “noziegumiem” pret režīmu.
Jautājums par Stūra mājas kā vēstures, kultūras, arhitektūras un kolektīvās atmiņas pieminekli ir aktuāls jau vairākus gadus – īpaši kopš 2014. gada, kad Stūra mājas pirmajā stāvā tika izveidota Latvijas Okupācijas muzeja izstāde “Čekas vēsture Latvijā”.
Konkursa mērķis ir sniegt jauniešiem iespēju ar vizuāla vēstījuma starpniecību piedāvāt savu skatījumu uz Stūra mājas nozīmi, vērtību, likteni un nākotni, tādējādi iesaistoties publiskā diskusijā par minēto jautājumu un vairojot savu izpratni par Latvijas vēsturi, kolektīvo atmiņu un kultūrvēsturisko mantojumu.
Jaunieši ir aicināti iesūtīt vizuālos vēstījumus gleznas, fotogrāfijas, kolāžas, digitāla dizaina u.tml. formātā uz e-pasta adresi kgb@okupacijasmuzejs.lv ar norādi “Vizuālo vēstījumu konkursam”, norādot savu vārdu, uzvārdu, vecumu un e-pasta adresi saziņai. Sīkāka informācija par konkursa prasībām atrodama konkursa nolikumā.
Darbu iesniegšanas termiņš ir 2023. gada 3. maijs.
Konkursam iesniegtos darbus vērtēs žūrija, izvirzot trīs labākos darbus, kas tiks nodrukāti pastkaršu formā. Pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji par dalību konkursā saņems naudas balvas.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2023. gada 1. jūnijā Latvijas Okupācijas muzeja mājaslapā un Stūra mājas sociālajos tīklos.