15. janvārī, lielajā “ēnu dienā” arī Latvijas Okupācijas muzejs sagaidīja 7 ēnotājus. Šogad jaunieši vēlējās sekot muzeja krātuves darbiniekiem un gidiem. Jaunieši bija ieradušies no Rīgas, Jūrmalas, Mārupes, Rīnūžiem un Madonas.

Latvijas Okupācijas muzeja grāmatu veikalā nopērkama Ulda Neiburga jaunā grāmata “Draudu un cerību lokā”, kas stāsta par Latvijas pretošanās kustību un tās sakariem ar Rietumu sabiedrotajiem (1941–1945). Grāmatas cena 16 EUR.

Okupācijas muzejs ir sagatavojis trīs radio raidījumus par Latgali šā gadsimta četrdesmitajos, piecdesmitajos gados. Tajos tika spriests par bruņotu nacionālo pretošanos padomju režīmam Ziemeļlatgalē un Dienvidlatgalē, kā arī par katoļu baznīcas lomu pretestības gara saglabāšanā. Raidījumi tika atskaņoti Latgales Radio, bet to ieraksti atrodas Latvijas Okupācijas muzeja YouTube kanālā.

 

Izstāde iepazīstina ar BATUN (Baltic Appeal to the United Nations jeb Baltiešu Apelācija pie Apvienoto Nāciju Organizācijas) darbību laikā no 1965. līdz 1991. gadam. Baltiešu organizācijas mērķis bija atgūt Igaunijas, Latvijas un Lietuvas neatkarību, izmantojot tās iespējas, ko piedāvāja Apvienotās Nācijas. Izstāde angļu valodā aplūkojama Okupācijas muzeja 1. stāvā Raiņa bulvārī 7.