Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Nodarbības

Propaganda. Karš Ukrainā

Mērķis: Izprast propagandas jēdzienu un nozīmi, saistībā ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā.

Mūsdienās demokrātiskajās valstīs uzskatu un vārda brīvība ir pašsaprotama. Laikā, kad notiek Krievijas karš Ukrainā, informācijas par to masu medijos, sociālajos tīklos un dažādās interneta platformās ir daudz, taču – kā tajā visā orientēties?  Kas ir propaganda un kā tā strādā? Kā saprast, ka fakti ir sagrozīti un nepatiesi? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem mēģināsim rast atbildes nodarbības laikā.

Runāsim ar skolēniem par propagandu Otrā pasaules kara laikā, ko izmantoja divi totalitāri režīmi – nacistiskā Vācija un PSRS savu interešu īstenošanai. Runāsim par mūsdienu Krievijas propagandu, kas ar dezinformāciju un meliem mēģina attaisnot savas valsts veiktos noziegumus pret Ukrainas tautu un valsti. Mudināsim skolēnus izprast savas iespējas atpazīt viltus ziņas un dezinformāciju.

Nodarbības ievadā skolēni iepazīsies ar  propagandas un ar to saistītajiem jēdzieniem,  tad spēlēsim asociāciju spēli, pēc kuras pārrunāsim asociāciju ar dažādām krāsām, lietām, tēliem nozīmi propagandā. Tad skolēni analīzēs propagandas elementus 30.-40. gadu nacistu un padomju plakātos, iepazīsies ar Latvijas un Ukrainas 20. gadsimta vēstures posmiem un ar pēdējās desmitgades notikumiem Ukrainā, kopā ar gidu analizēs mūsdienu propagandas piemērus, ko skolēni arī turpinās darīt grupu darbā patstāvīgi.