Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Nodarbības

Izdzīvot Ziemassvētkus

Nodarbības mērķis: izprast, kā okupācijas apstākļos cilvēki spēja pretoties padomju varas ideoloģijai un saglabāja Ziemassvētku tradīcijas.

Ziemassvētki ir vieni no gaidītākajiem gada svētkiem, un it kā pašsaprotami šķiet, ka katrs pats izvēlas, kā tos svinēt – iet vai neiet uz baznīcu, kādas dāvanas pirkt un kādus ēdienus likt galdā. Padomju okupācijas gados totalitāra režīma apstākļos šos svētkus un tradīcijas uzskatīja par nevēlamiem,  aizstājot tos ar Jaungada svinībām un liedzot cilvēkiem iespēju svinēt kā agrāk. Taču cilvēki arī šajos apstākļos meklēja iespējas un atrada veidus, kā svinēt Ziemassvētkus pēc vecajām tradīcijām.
Nodarbības laikā skolēni uzzinās, kas ir Ziemassvētki un kā tos svinēja Latvijas neatkarības laikā, uzzinās, kā cilvēki izsūtījumā un apcietinājumā prata sagādāt sev Ziemassvētkus ar eglīti, atsūtītu no Latvijas vai izgatavotu no slotas zariem, ar pieticīgu maltīti, ar klusi dziedātu dziesmu. Skolēni uzzinās, kā padomju ideoloģijas ietekmē mainījās svētku tradīcijas. Šī ir nodarbība par cilvēku spēku un izturību, par spēju pretoties padomju režīma varai un ideoloģijai, par prasmi izdzīvot un svinēt svētkus. Ziemassvētkus.