Otrais pasaules karš

Rumbula. Nozieguma anatomija. 1941 - VIRTUĀLĀ IZSTĀDE

Virtuālā izstāde izmantojama, lai padziļināti apgūtu tēmu par holokaustu Latvijā. Izstāde vēsta par lielāko ebreju masveida iznīcināšanas akciju nacionālsociālistiskās Vācijas okupētajā Latvijā.

Izstāde veidota kā 30. novembra un 8. decembra notikumu hronika, kurā apmeklētāji soli pa solim var sekot līdzi traģiskajiem notikumiem Rumbulā. Izstādē izmantotas daudzveidīgas dokumentālas liecības: fotogrāfijas, plakāti, atmiņu stāsti un dokumenti.

Virtuālā izstāde veidota, digitalizējot 2011. gada 30. novembrī Latvijas Okupācijas muzejā atklāto izstādi “Rumbula. Nozieguma anatomija. 1941”, kas veidota sadarbībā ar muzeju “Ebreji Latvijā”.

Izstādes veidošanā izmantoti materiāli no muzeja “Ebreji Latvijā”, Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas Nacionālā arhīva, Vācijas Federālā arhīva un Izraēlas Holokausta izpētes centra un muzeja “Yad Vashem”.

Izstāde skatāma šeit.