Vēstures pētnieku kolokvijs „Latvijas tauta Otrajā pasaules karā“

23.03.2023.

Kolokvijs

Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā ir tēma, kas prasa dažādu nozaru speciālistu sadarbību. Nepieciešams precizēt skaitļus gan par cilvēkresursu zudumu, gan ekonomiskajiem zaudējumiem. Cīņai ar dezinformāciju vajadzīgi labi pamatoti pierādījumi un fakti.

Šajā nolūkā 16. martā Latvijas Okupācijas muzejā tika rīkots vēstures pētnieku kolokvijs, ko vadīja Dr. hist. Ainārs Lerhis. Ievada daļā Dr. hist. Gints Apals sniedza kopsavilkumu par 2022. gadā muzejā noturētās konferences “Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā” rezultātiem, raksturojot turpmākā pētniecības darba virzienus un konceptuālās problēmas.

Par tēmu “Noskaidrotais, skaitļu pārklāšanās, neskaidrais, vēl empīriski skaidrojamais” referēja Dr. hist. Kārlis Kangeris. Demogrāfijas perspektīvi savā ziņojumā “Latvijas iedzīvotāju skaita izmaiņas Otrā pasaules kara gados” sniedza Dr. hist. Ilmārs Mežs, bet Dr. hist. Gatis Krūmiņš to papildināja ar ziņojumu “Cilvēkresursu zaudējumu un ekonomiskās attīstības kopsakarības”.

Sekoja vēstures pētnieku diskusija, ko vadīja Dr. hist. Edvīns Evarts.

Aicinām arī vērot kolokvija ierakstu mūsu Youtube kontā!

Dr. hist. Ainārs Lerhis

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdētājas Dzintras Bungs

Dr. hist. Gints Apals Diskusijas materiāla prezentācija: LOM konferences “Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā” rezultātu kopsavilkums, neatrisinātās problēmas un jautājumi turpmākam darbam

Dr.hist. Kārlis Kangeris Noskaidrotais, skaitļu pārklāšanās, neskaidrais, vēl empīriski skaidrojamais

Dr.hist. Ilmārs Mežs Latvijas iedzīvotāju skaita izmaiņas Otrā pasaules kara gados

Dr.hist. Gatis Krūmiņš Cilvēkresursu zaudējumu un ekonomiskās attīstības kopsakarības

Dr, hist. Edvīns Evarts (no kreisās)

Kolokvijs tiek noturēts Latvijas Okupācijas muzeja biedrības un Kultūras ministrijas līdzdarbības līgumā “Par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšana – veikšanu” paredzēto pasākumu plāna ietvaros.
Kolokviju finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu ir atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.

02.04.2024.

Darba laiks svētkos

28.03.2024.

Kaspara Pūces grāmatas "Spītnieks no Gaiziņa pakājes" atklāšana