12. septembra rītā pie Brīvības pieminekļa Rīgā notika svinīga ceremonija, kurā Godasardzes rotā tika iesvētīti Valsts aizsardzības dienesta karavīri no otrā iesaukuma šī gada 17. janvārī.
Karavīrus, viņu ģimenes un visus citus pasākuma apmeklētājus priecēja godasargu, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestru un Valsts aizsardzības dienesta karavīru defilē programmas.
Aiz Brīvības pieminekļa interesentiem bija iespēja īpaši šim nolūkam uzstādītā teltī iepazīties ar Nacionālo Bruņoto spēku Godasardzes vēstures ekspozīciju, kas izveidota sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju un Latvijas Okupācijas muzeju.
Pacilājošus vārdus klātesošajiem teica Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Andris Sprūds, NBS Štāba bataljona komandiere pulkvežleitnante Antoņina Bļodone, virsleitnants Štāba bataljona kapelāns Renārs Birkovs un Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība, kura savā uzrunā novērtēja apstākli, ka karavīri no vēstures ir mantojuši atziņu par vajadzību modri stāvēt par savas Valsts brīvību:
"58 karavīri iesvētīti Godasardzes rotā mūsu Tēvzemes un brīvības svētākajā vietā!
Mēs redzam mūsu karavīru stāju un sajūtam viņu stipro garu!
Bet šodien klātesošs ir simbolisks atgādinājums no vēstures, kas glabājas Latvijas Okupācijas muzejā.
Tā ir Latvijas armijas Štāba bataljona karavīru atmiņu dziesmu klade. Mēnesi pēc padomju okupācijas sākuma - 1940. gada 17. jūlijā – tajā ir ieraksts: “Šodien plkst. 13.00 izbeidza savas gaitas stāvēt pie Brīvības pieminekļa kā pēdējā goda sardze - kareivji – Grāvītis, Baltzoss, Dīzenbahs, Jansons, Liepiņš un Lūkins”.
Šajā dienā ir ierakstīta Viļa Plūdoņa un Jēkaba Graubiņa "Lāčplēšu dziesma". Padomju okupācijas vara neļāva izpildīt dziesmā teikto:
Lai nelūko naidnieks,
Mūs aiztikt neviens –
Mēs stāsimies pretī
Tam visi kā viens!”
Es novēlu Jums, karavīri, saglabāt šodienas Tēvzemes un brīvības sajūtu, piepildīt Jūsu mērķus un mums visiem vēlu mierpilnas debesis!"