Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Valmierā aizvadīti skolotāju profesionālās kompetences pilnveides kursi “PRETOŠANĀS”

18.03.2024.

"Sirsnīgs paldies, bija ļoti vērtīgi!", "Priecē iespēja kursus klausīties Valmierā, biežāk šādas iespējas!", "Turpiniet īpašo darbu!", šīs ir tikai dažas no daudzām pozitīvajām atsauksmēm par Latvijas Okupācijas muzeja organizētajiem kursiem Valmieras Valsts ģimnāzijā 2024. gada 14. martā. 

Kursos piedalījās 45 skolotāji, muzeju darbinieki un citi interesenti no Valmieras, Cēsu, Smiltenes, Valkas, Limbažu, Gulbenes, Alūksnes un Madonas novadiem. Dalībnieki augstu novērtēja lektoru uzstāšanos un kursu organizāciju, īpaši pateicoties par kursu norisi Latvijas reģionos. Lielākā daļa aptaujāto īstenoja savu kursu apmeklēšanas mērķi un atzīmēja, ka ieguva jaunas zināšanas un padziļinātu izpratni par kursos apskatītajām tēmām (93%) un jaunas idejas darbam ar skolēniem (76%).

Latvijas Okupācijas muzeja un Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pārstāvji sniedza četras lekcijas par pretošanās tēmu. Kārlis Dambītis analizēja, kāpēc Latvija nepretojās padomju varai 1939./1940. gadā un kā šī pieredze ietekmē Latvijas tagadējās aizsardzības politikas stratēģijas. Ineta Lansdovne dalījās ar maz zināmo stāstu par solidaritātes kustību “Gaismas akcija”, tās dalībniekiem un viņu darbību abpus “dzelzs priekškaram”. Inguna Role iepazīstināja kursu dalībniekus ar nevardarbīgas pretošanās piemēriem no Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas un krājuma, kā arī jaunās ekspozīcijas aktualitātēm un Izglītības nodaļas piedāvājumu skolām. Reinis Ratnieks apskatīja nacionālo partizānu cīņu nozīmi un problemātiku Latvijas vēstures pētniecībā. Dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas apliecības, kā arī dāvanu no muzeja – izdevumu “Mākslinieks Kurts Fridrihsons un franču grupa”.

Šos kursus muzejs organizē atkārtoti – iepriekš tie notika Jelgavā, Liepājā un Daugavpilī. 

Pasākumu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu ir atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. “Līdzdarbības līgums par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšanu – veikšanu”. Valsts pētījumu programmas projekts “Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas Nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā” (VPP-LETONIKA-2021/2-0003).

Other Posts

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

11.04.2024.

Seminārs un diskusija “Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās”.

10.04.2024.

Stūra mājā atklās pretošanās kustības “Nacionālā sardze” vadītājam Jūlijam Bračam veltītu izstādi