Tikšanās ar rakstnieku Lauri Gundaru un grafikas darbnīca bērniem 3. decembrī

29.11.2022.

3. decembrī plkst. 13.00 pasākumu cikla "Ģimeņu sestdienas" ietvaros Latvijas Nacionālās bibliotēkas 7. stāvā notiks tikšanās ar rakstnieku Lauri Gundaru un saruna par svarīgām un nopietnām lietām – vēsturiskiem notikumiem, kuri savulaik skāruši ģimenes ar bērniem. Noslēgumā smilšu kino un grafikas darbnīca bērniem. Ieeja bez maksas.

Sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju ir tapusi Laura Gundara grāmata "Mika grāmata". Grāmatā autors runā caur vēstulēm, kuras it kā raksta tie bērni, pie kuriem lācēns Miks ir nonācis. Tas ir vairāk nekā astoņdesmit gadu garš ceļojums gan nokļūstot Sibīrijā, gan laimīgi atgriežoties mājās Latvijā. Grāmata var būt kā ierosme tālākai sarunai ar bērniem.

Pasākuma turpinājumā būs iespēja noskatīties Latvijas Okupācijas muzeja sagatavotu smilšu kino filmiņu par padomju varas īstenotajām deportācijām. To 11 gadu vecumā piedzīvojusi Benita Plezere, kura tā laika sajūtas, pārdomas un notikumus attēlojusi zīmējumos. Pēc filmas notiks mākslinieces Elīnas Eleres grafikas darbnīca. Elīna ir radījusi ilustrācijas "Mika grāmatai" interesantā tehnikā, kas rada īpašu un savdabīgu noskaņu. Darbnīcā būs iespēja šo grafikas tehniku izmēģināt.

Vairāk par pasākumu lasi šeit.

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā