Svētku mēnesī Rīgu rotā arī karogi no Latvijas Okupācijas muzeja krājuma

10.11.2022.

Karogi rotā Rīgu

Karogu stāsti
Vēstures līkloči un cilvēku likteņi laiku laikos sev līdzi nesuši arī neskaitāmus Latvijas simbola – karoga – stāstus. Laiks tos celt gaismā, stāstīt un atgādināt, cik nozīmīgi ir nezaudēt ticību brīvībai un savai tautai.

Šogad, svētku mēnesī, Rīga tiek rotāta Latvijas karogos un stāstos. Arī Latvijas Okupācijas muzeja krājuma karogus var atrast pilsētvidē

1944. gadā Latvijas Universitātes pasniedzējs ķīmiķis Jānis Bungs kopā ar dzīvesbiedri Metu un bērniem Dzintru un Jāni devās bēgļu gaitās uz Austrumvāciju. 50. gados ģimene izceļoja uz ASV. Karodziņš ilgus gadus atradās uz ķīmiķa Jāņa Bungs rakstāmgalda viņa dzīvesvietā ASV.

1943. gadā karogs novietots Rīgā, bijušajā LPSR Iekšlietu tautas komisariāta ēkas (t. s. “Stūramājas”) kamerā par godu nezināmam cilvēkam, kura asins traips bija redzams uz sienas. Latviešu leģionārs Brunis Rubess karogu iznesa savā mugursomā cauri kara gaitām, kā arī gūstam Vācijā un Beļģijā. Karogs tika lietots jaunatnes vadītāju saietos.

Muzejam nodotie priekšmeti un ierakstītās videoliecības sevī nes katra cilvēka dzīvesstāstu, kurš vēsta ne tikai par pārdzīvotajām ciešanām, bet arī par izturību, pašaizliedzību un pretošanos.

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti