Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

23.04.2024.

No šīs nedēļas līdz maija beigām Stūra mājā skatāma Radio NABA ceļojošā izstāde “21x21” par tēmu “Valoda”, kas izvietota Stūra mājas zālē uz restotajiem logiem.

Fotoizstādes centrālā tēma - “Valoda”, aicina paskatīties uz valodas jēdzienu caur laikmetīgās fotogrāfijas prizmu. Radio NABA jau vairāk kā divdesmit gadus piedāvā runāt un dzirdēt alternatīvi domājošā valodā. Paskatīties uz pasauli no intelektuāli perifērā skatu punkta. Valoda ir sākums un beigas. Sākums sabiedrībai, komunikācijai, sapratnei un beigas jeb limits katra cilvēka pasaulei. Cilvēks nespēj saprast vairāk kā to ļauj viņam zināmās valodas kopums un dziļums. Paverot radio piedāvātās robežas, Radio NABA organizētā ceļojošā fotoizstāde katru gadu aicina runāt par kādu no aktualizētajām tēmām foto valodā. Tāpat kā grāmatā vai sarunā arī fotogrāfijā redzēto kāds spēj nolasīt tieši un vienkārši, vai pilnīgi pretēji – saskatīt zemtekstu, paralēlo domu, simbolu izmantojumu un autora rokrakstu.

Kopumā fotoizstādei tika pieteikti konkursantu darbi no visas Latvijas, kā arī no ASV un Lielbritānijas. Izstādē ir iespēja apskatīt 21 fotogrāfiju, kas šogad interpretē tēmu “Valoda”: Agne Kaša “Savstarpējā nesaprašanās dabas līmenī”, Anna Dzērve “Pamielo Acis”, Annija Balčūne “Otrpus ēterā teiktajam”, Dace Pudāne “Vadātājs”, Dace Umblija “Klusēt. Šeit runāt nedrīkst.”, Elza Neimane “pazust starptelpu gaismā”, Ērika Daņiloviča “Maģiska mēle”, Evita Macāne “Spēja saprast valodu”, Ginta Jasmīna Pētersone “Divpusēji”, Ivars Vucens “Debates”, Juris Grīnfelds “Savstarpējā komunikācija”, Karlīna Jansone “i fluently lie in many languages but am totally sincere in only one”, Kaspars Zborovskis “Ķermeņa valodas brīvība”, Katerina Terlanova “Bez valodas”, Krists Kūla “Bābeles tornis”, Liāna Strode “Kad klusēju...”, Luīze Zvirgzda “Domas valodas ietērpā”, Maija Sjomkane “Es Tevi mīlu" zīmju valodā”, Māris Kreitenbergs “Vienā valodā”, Olaines 1. vsk. fotopulciņš "Radošā fotogrāfija" darbs “Verbālā higiēna”, Valdis Putniņš “Nedzimtā valodā”.

Konkursa žūrija – Anna Salmane, Arnis Balčus, Didzis Grodzs, Kristaps Kalns, Madars Štramdiers, Sabīne Moore, Toms Grīnbergs – vērtēja darbus pēc to mākslinieciskās un tehniskās kvalitātes, idejas un atbilstības konkursa radošajai tēmai.

Radio NABA organizētais fotokonkurss un izstāde notiek kopš 2007. gada. Šā gada konkursa partneri Latvijas Universitāte, Latvijas Radio, Latvijas Okupācijas muzejs, izdevniecība “Neputns”, žurnāls “Fotokvartāls”, portāls LSM.lv un Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls LABA DABA.

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu