Stājas spēkā grozījumi Latvijas Okupācijas muzeja likumā

04.10.2016.

4. oktobrī stājas spēkā grozījumi Latvijas Okupācijas muzeja likumā, kas Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksam piešķir nacionālā interešu objekta statusu un nosaka tā būvniecības turpmāko gaitu.

Likumā teikts, ka Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības projekts ietver muzeja esošās ēkas pārbūvi, tai skaitā jaunas piebūves (Nākotnes nams) būvniecību, un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

Kompleksa būvniecības projektu paredzēts īstenot līdz 2018. gada 1. oktobrim divās kārtās, par katru kārtu iesniedzot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai atsevišķu būvniecības ieceres iesniegumu. Pirmajā kārtā veiks muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā Nākotnes nama būvniecību, bet otrajā kārtā — Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību. Būvdarbu kontroli un pieņemšanu ekspluatācijā veiks Būvniecības valsts kontroles birojs.

Pēc būvdarbus pabeigšanas muzejam būs nepieciešams vēl ne mazāk kā pusgads ekspozīcijas iekārtošanai rekonstruētajā un paplašinātajā izstādes zālē. Līdz šim Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas izveidei un muzeja iekārtošanai Nākotnes namā saziedots 1,5 miljons eiro. Šos līdzekļus 12 gadu laikā saziedojušas 1110 privātpersonas un organizācijas no ASV, Austrālijas, Kanādas, Latvijas, Vācijas, Apvienotās Karalistes, u.c. valstīm.

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā