Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Sākusies pieteikšanās skolēnu nodarbībām “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm” un skolotāju kursiem

01.03.2023.

Muzeja Izglītības nodaļa aicina skolas pieteikties bezmaksas nodarbībām skolēniem “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm” un pedagogu profesionālās pilnveides kursiem “Latvijas Okupācijas muzeja stāsts: vēsture un mūsdienas”.

Pieminot 1949. gada 25. marta deportāciju, no 20. līdz 31. martam piedāvājam bezmaksas nodarbības “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm” tiešsaistē (platformā Zoom) un izbraukumā (Rīgas skolās). 

Nodarbības laikā skolēniem būs iespēja uzlabot savu izpratni par deportēto cilvēku piedzīvoto aresta brīdī, ceļā un dzīvē izsūtījumā, strādājot ar avotiem – Benitas Plezeres zīmējumiem un viņas videoliecības transkripta fragmentiem. Nodarbības ilgums ir 50-60 minūtes, mērķauditorija – 9.-12. klašu skolēni. PIETEIKŠANĀS FORMA

Pieteikšanās izbraukuma nodarbībām (Rīgas skolās) 24., 30. vai 31. martā, rakstot e-pastu uz ip@okupacijasmuzejs.lv (norādot vēlamo dienu un laiku, nodarbību skaitu, skolas nosaukumu, klasi un skolēnu skaitu). Pirms nodarbības aicinām izpildīt kādu no mājasdarba variantiem: intervija vai filma.

12. aprīlī Latvijas Okupācijas muzejs atkārtoti organizēs pedagogu profesionālās pilnveides kursus  “Latvijas Okupācijas muzeja stāsts: vēsture un mūsdienas”. Kursi palīdzēs skolotājiem izprast ar Latvijas okupāciju tēmu saistītus jautājumus,  akcentējot to aktualitāti mūsdienu pasaules politisko notikumu kontekstā. Skolotāji tiks iepazīstināti ar muzeja jaunās ekspozīcijas saturu un dizainu, lektori pievērsīsies tēmām, kas skar mūsdienu politiskās dzīves aktualitātes, kā arī palīdzēs izprast bērnu un jauniešu psihoemocionālās traumas.

Dalībnieki saņems Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu apliecības A (8 stundas). 

Kursi notiks Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1 no plkst. 10:00 līdz 18:00.

KURSU PROGRAMMA

Lai daļēji segtu kursu izmaksas, šoreiz lūdzam dalības maksu – 12 EUR. Dalībnieku skaits – ierobežots.

Pieteikšanās līdz 26. martam vai līdz sasniegts maksimālais dalībnieku skaits.

PIETEIKŠANĀS FORMA

27. martā uz norādīto e-pastu tiks nosūtīts rēķins, kas jāapmaksā līdz 3. aprīlim.
 

Citas aktualitātes

05.06.2023.

Muzejā būs skatāma Ērika Vilsona monoizrāde “Mana Magadana”

01.06.2023.

Fotogalerija: konference “Dzīve totalitārisma apstākļos: konceptuālās pieejas kolaborācijas un pretošanās dimensijām”

31.05.2023.

Sveiciens un pateicība skolotājiem no Latvijas Okupācijas muzeja

29.05.2023.

Sarunu festivālā "LAMPA" Muzeja veidots sarunu cikls "Jaunieši un pretošanās"

23.05.2023.

Rīkos kolokviju par katoļu garīdznieku sadarbību un pretošanos padomju okupācijas laikā