Sabiedrības izpratni veicinošas aktivitātes par Latvijas vēstures notikumiem. Informācija par aktivitātēm novembrī.

14.12.2022.

Izpildot Latvijas Okupācijas muzeja biedrība (LOMB) un Kultūras ministrijas līdzdarbības līgumu, 2022. gada novembrī Latvijas Okupācijas muzejs (LOM) sadarbībā ar Radio Naba turpināja raidījumu ciklu “Kas tad bija?”.

Cikla nolūks ir veicināt vienotu sociālo atmiņu un izpratni par Latvijas vēstures notikumiem, kā arī efektīvi un preventīvi novērst dezinformācijas izplatību.
Pārraides skatāmas arī video formātā. Raidieraksta tapšanu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu atbild LOMB. Sniegtie argumenti balstīti pārbaudāmos faktos.
2022. gada 29. novembrī ēterā izskanēja cikla ceturtais raidījums – LOM direktores Solvitas Vības un vēsturnieka Ginta Apala saruna par Gunāra Astras lomu pretošanās kustībā pret padomju okupācijas varu. Raidierakstā raksturota Gunāra Astras darbības nozīme gan sava laika kontekstā, gan retrospekcijā no mūsdienu viedokļa. Iezīmēti Latvijas Okupācijas muzeja plāni pretošanās kustības un kolaborācijas tālākā pētniecībā.

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti