Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Sabiedrības izpratni veicinošas aktivitātes par Latvijas vēstures notikumiem

31.08.2022.

Kas tad bija?

Informācija par jūlija aktivitātēm.

2022. gada 16. jūlijā Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valdes priekšsēdētāja Dzintra Bungs un Kultūras ministrijas valsts sekretāra p.i. Baiba Zakevica parakstīja līdzdarbības līgumu par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēžanu – veikšanu. Pārvaldes uzdevuma veikšanas laiks ir trīs gadi no līguma spēkā stāšanās dienas. Šim nolūkam pirmajā gadā Kultūras ministrija piešķīrusi 62 000 euro lielu finansējumu.

 

Līguma ietvaros LOMB apņēmusies veicināt sabiedrības izpratni par dažādiem Latvijas vēstures notikumiem un faktiem laikposmā no Otrā pasaules kara sākuma līdz mūsdienām, un konkrēti:

  1. katru gadu nodrošināt vismaz 12 (divpadsmit) publikāciju (rakstveidā, audio vai video formātā) sagatavošanu un publicēšanu par dažādiem vēstures notikumiem un faktiem, pamatojoties uz pierādījumos balstītu informāciju, tostarp par Nacionālās pretošanās kustības darbību un mazākumtautību līdzdalību dažādos vēstures notikumos;
  2. katru gadu veicināt sadarbību starp vismaz 2 (divām) dažādām Latvijas atmiņas institūcijām un neatkarīgiem pētniekiem, kā arī veicināt vienotas sociālās atmiņas izpratnes nostiprināšanos Latvijas sabiedrībā;
  3. katru gadu sadarbībā ar vietējām kopienām organizēt vismaz 5 (piecas) diskusijas ar sabiedrību par dažādiem Latvijas vēstures notikumiem un faktiem visos Latvijas reģionos, tostarp dažādu atceres dienu ietvaros un nozīmīgu Latvijas vēstures notikumu norises vietās.

Informācija par augusta aktivitātēm.

Izpildot Latvijas Okupācijas muzeja biedrība (LOMB) un Kultūras ministrijas līdzdarbības līgumu, 2022. gada augustā Latvijas Okupācijas muzejs (LOM) sadarbībā ar Radio Naba sāka raidījumu ciklu “Kas bija tad?”. Tā ietvaros tiks veidoti 10 raidieraksti par vēsturiskiem notikumiem, kas ietekmēja 20.gs. sabiedriskos un politiskos procesus Latvijā, pievēršot uzmanību to sekām mūsdienās. Cikla nolūks ir veicināt vienotu sociālo atmiņu un izpratni par Latvijas vēstures notikumiem, kā arī efektīvi un preventīvi novērst dezinformācijas izplatību. Pārraides skatāmas arī video formātā. Raidījumu tapšanu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu atbild LOMB.

2022. gada 23. augustā ēterā izskanēja cikla pirmais raidījums – LOM vēsturnieku Dr. hist. Ginta Apala un Dr. hist. Edvīna Evarta saruna par 1939. gada 23. augustā noslēgtā PSRS un Vācijas Neuzbrukšanas līguma (Molotova – Ribentropa pakta) starptautisko nozīmi, sekām un ietekmi uz vēsturiskajām norisēm Latvijā. Raidījumā sniegtie argumenti balstīti pārbaudāmos faktos.

Raidījuma ieraksti pieejami:

Video ieraksts

Latvijas Radio, Radio NABA audio arhīvs

LSM Vēstures atspoguļojuma ieraksts

 

 

Other Posts

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

11.04.2024.

Seminārs un diskusija “Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās”.

10.04.2024.

Stūra mājā atklās pretošanās kustības “Nacionālā sardze” vadītājam Jūlijam Bračam veltītu izstādi

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti