Rādīsim dokumentālās filmas par leģionāriem

15.03.2016.

Foto: latviešu karavīri Zedelgemas karagūstekņu nometnē 1945/1946. Okupācijas muzeja krājums.

16. martā Latvijas Okupācijas muzejā notiks divu dokumentālu filmu izrādes, kas stāsta par latviešu leģionāriem.

Plkst.14.00 varēs noskatīties muzeja producēto filmu „Zedelgema”, kas vēstī par latviešu leģiona 15. divīzijas karavīru likteni kara gūstekņu nometnē Beļģijā pēc Vācijas kapitulācijas II Pasaules karā. Filmas autors un režisors ir Andris Feldmanis, kas kopā ar operatoru Aivaru Reinholdu  bija izpētes ekspedīcijā Zedelgemā. Filmas pirmizrāde notika pērn 11. novembrī.

Plkst. 16.00 rādīsim filmu „Četrreiz katrs viens’’, kas vēsta par četriem latviešu leģiona karavīriem, kuri kaujās bija tuvāk nāvei nekā dzīvei, lai gan bija vēl ļoti jauni. Tomēr viņus karš nesamala. Katrā no viņiem izdzīvoja un patvērās Latvijas valsts. Viņiem pietika spēka arī pret naidīgo padomju realitāti un trimdas grūtībām noturēties ar cilvēcību, likt lietā savas spējas, strādāt un sagaidīt Latvijas valsts atgriešanos. Filmas autori: Sandijs Semjonovs, Atis Klimovičs, Pāvels Širovs, Ainis Kupčs, Inese Zandere, komponists - Raimonds Tiguls.

Laipni aicināti!

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.