Prezentēs Jura Jankoviča grāmatu "Spīta kurstceles"

03.04.2013.

Ceturtdien, 4. aprīlī Okupācijas muzeja konferenču zālē Raiņa bulvārī 7 prezentēs jaunāko Jura Jankoviča grāmatu "Spīta kurustceles". Sarīkojumā piedalīsies grāmatas autors un priekšvārda autors Valters Nollendorfs. Grāmata izdota ar Okupācijas muzeja biedrības finansiālu atbalstu. To varēs iegādāties muzeja grāmatu veikalā.

Valters Nollendorfs priekšvārdā raksta: "Viņa iepriekšējā grāmata "Skorpionu slazdā" ir viena no retajām Sibīrijas dienasgrāmatām, kur gandrīz diendienā sīki, bez sentimentalitātes un patosa pierakstīti notikumi un norises līdz par sīkākajām detļām, ieskaitot statistiku par pārtikas krājumiem, rūpes par izdzīvošanu, slimībām, dabas un darba apstākļiem, par varas cilvēku patvaļu. Tā ir realitāte - skarbāka un nepielūdzamāka par literāri iedomājamo un iztēlojamo. Par laimi Juris Jankovičs ir dokumentētājs bez sirreālisma aizsega. Un tomēr - taisni tiešais vēstījums liek skaudri izjust absolūtās neparedzamības pēkšņos pagriezienus un iesskatīties greizo spoguļu pasaules groteskajos labirintos.

"Spīta kurstceles" nav dienasgrāmata. Tā ir Jura Jankoviča autobiogrāfija. Taču arī šai grāmatai piemīt dienasgrāmatas precizitāte un līdz ar to augsta dokumentāla un ticamības vērtība. Tik daudz detaļu kā " Skorpionu slazdā" te nav, toties, ko zaudējam detaļās, iegūstam kopskatā, kā pietrūkst daudzos citos, lielākoties fragmentāros Sibīrijas atmiņu stāstos."

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā