Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu
Privātuma politikā.
2024. gada 5. martā Latvijas Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļa, pateicoties Kultūras ministrijas finansiālam atbalstam, organizēja aizraujošu vēstures pasākumu Latvijas vidusskolēniem. Pasākumā piedalījās jaunieši, kuri ir ieinteresēti padziļinātā Latvijas vēstures izpētē. Pasākumā “Pretošanās parlaments" piedalījās 27 skolēni no piecām ģimnāzijām: Rīgas 1. Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzija un Valmieras Valsts ģimnāzija. Jau skolā iepazīstoties ar mācību grāmatās esošo informāciju par padomju represijām, skolēni pasākuma laikā varēja klātienē apskatīt Stūra māju. Tur skolēni noklausījās pasākumam sagatavotos referātus no Dr. hist. Edvīna Evarta un Dr. hist. Ginta Apala. Pēc tam, gida pavadībā iepazina Stūra mājas drūmo vēsturi. Pasākuma galvenā daļa norisinājās Latvijas Okupācijas muzeja galvenajā ēkā Strēlnieku laukumā 1, kur skolēnus vispirms uzrunāja muzeja direktore Solvita Vība. Pēc tam darbs tika organizēts četrās grupās, kur katrai grupai bija iedalīta tēma, ar kuru iepazīstināt palīdzēja gan skolas skolotāji, gan attiecīgās jomas speciālisti. Pēc darba pabeigšanas skolēni paši prezentēja tēmu kopējā sēdē – parlamentā, kur pēc tam notika aktīvas diskusijas par pretošanās izpratni un tās iespējamību okupācijas apstākļos. Noslēgumā starp skolēniem notika provizoriska balsošana par iespējamo pretošanās veidu okupācijas varai, kur viedokļi dalījās gluži kā ikvienā sabiedrībā. Absolūtais vairākums skolēnu bija gatavi aktīvi iestāties par savu valsti, atšķīrās tikai veidi kā to darīt. Paldies skolu skolotājiem: Baibai Atmanei, Jānim Arājam, Jeļenai Paršutinai, Inetai Amoliņai un Robertam Ķipuram.
Latvijas Zinātnes padomes atbalstītais projekts "Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā" (projekta nr. VPP-LETONIKA-2021/2-0003) sadarbībā ar eiroparlamentārietes Daces Melnbārdes biroju organizēja divu konkursa uzvarētāju mācību braucienu uz ES institūcijām Briselē.
"Piedaloties debatēs par pretošanos pēc otrā pasaules kara, ieguvu iespēju doties uz Briseli Beļģijā uz divām dienām. Agri no rīta jau bijām lidostā, un pēc 3 stundu lidojuma bijām Briselē. Ceļojumā mums piebiedrojās deju kolektīvs “Dzirnas”. Kad tikām Briselē, devāmies tūrē pa Briseles vecpilsētu. Tiešām burvīgs bija rātslaukums, kas naktī izgaismots izskatījās pasakaini. Nākamajā diena bija paredzēta Eiropas parlamentam un Eiropas muzejam. Parlamentā tikāmies ar Eiroparlamenta deputāti Daci Melbārdi. Viņa pastāstija par parlamentu, kā tas strādā, ko dara deputāti un atbildēja uz jautājumiem. Šī pieredze tiešām bija noderīga, kā arī deva iespēju iepazīt jaunus cilvēkus, izveidot kontaktus." Matīss Piļāns (no kreisās)
"Piedaloties pretošanās parlamentā ieguvu iespēju doties uz Briseli Beļģijā uz divām dienām. Izlidojām no Rīgas agri no rīta un pēc 3 stundu lidojuma bijām Briselē. Lidojām kopā ar deju kolektīvu Dzirnas. Pēc atlidošanas ar vilcienu uz centru un tur mums bija ekskursija pa vecpilsētu. Visiespadīgākais bija rātslaukums un naktī izgaismots tas izskatījās ļoti skaisti. Nākamajā diena devāmes uz Eiropas parlamentu un uz Eiropas muzeju. Parlamentā tikāmies ar Eiroparlamenta deputāti Daci Melbārdi. Viņa pastāstija par parlamentu, kā tas strādā, ko dara deputāti un atbildēja uz jautājumiem. Pēc tam devāmies uz vēstures muzeju, kur bija visa Eiropas vēsture pa stāviem sadalīta, sākot no senās Gieķijas līdz pat mūsdienām. Visvairāk patika izstāde par aukstā kara propogandu. Kopumā viss patika un Brisele ir ļoti skaista pilsēta." Renārs Vanags
Other Posts
20.12.2024.
Darba laiks Svētkos
20.12.2024.
Izglītības nodaļas PALDIES skolotājiem par sadarbību 2024. gadā
17.12.2024.
Triju grāmatu atvēršanas svētki
17.12.2024.
Svētku vēstneši
16.12.2024.
Krāslavas novada jaunieši piedalījās muzeja tiešsaistes nodarbībā “Izdzīvot Ziemassvētkus”