"Pretošanās" jauna nodarbība skolēniem par pretošanos padomju okupācijas režīmam

20.02.2023.

Muzeja Izglītības nodaļa sagatavojusi jaunu nodarbību skolēniem “Pretošanās”. Aicinām 9. – 12. klašu skolēnus apmeklēt muzeju, piedaloties nodarbībā “Pretošanās”, kurā viņiem būs iespēja izprast, kā notika pretošanās padomju okupācijas režīmam, un kāpēc ir svarīgi iestāties pret ļaunumu vēsturē un šodien.

Nodarbības sākumā skolēni iepazīs jauno ekspozīciju, pievēršoties ar tēmu saistītiem jēdzieniem – okupācija, aneksija, bruņota pretošanās, nevardarbīga pretošanās, represijas. Pēc tam skolēni ekspozīcijā meklēs atbildes uz jautājumiem – PAR un PRET ko iestājās indivīdi un organizācijas gan okupētajā Latvijā, gan trimdā, kādas metodes izmantoja, un kas ar viņiem notika. Pēc tam visi kopā analizēs iegūto informāciju un nodarbības noslēgumā piedalīsies improvizētā demonstrācijā “Neesi vienaldzīgs, esi aktīvs”, kurai būs jāsagatavo plakāts par skolēniem aktuālu problēmu– PAR vai PRET ko Jūs šobrīd iestājaties!

Pieteikšanās: rakstot e-pastu uz ip@okupacijasmuzejs.lv vai zvanot 67211030

Informācija par Muzeja Izglītības nodaļas sagatavotajām skolēnu nodarbībām, ekskursijām un iespējām skolu jauniešiem var uzzināt sadaļā “Skolām”.

18.05.2024.

Muzeju nakts Latvijas Okupācijas muzejā

15.05.2024.

Maija mēneša priekšmets – “Uzbrukums Augstākajai Padomei."

09.05.2024.

Starptautiskā konference “Latvijas valstiskuma idejas un to īstenošanas iespējas Otrā pasaules kara laikā (1939-1945)”.

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu