Premjerministrs Kučinskis apņemas īstenot NN projektu

17.03.2016.

Premjerministrs Māris Kučinskis apstiprina, ka valdībai joprojām ir saistoši lēmumi par Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukciju un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla celtniecību. Valdība savas darbības deklarācijā ir apņēmusies līdz valsts simtgadei pilnveidot nacionālo kultūras infrastruktūru, tai skaitā, rekonstruēt Okupācijas muzeja ēku, paplašinot to ar piebūvi, un uzcelt padomju represiju upuru memoriālu.  Tā premjerministrs paudis atbildes vēstulē Okupācijas muzeja atbalstītājiem.

Publicējam premjerministra Māra Kučinska vēstuli.

2016. gada 5. februāra vēstules

Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas un

Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla celtniecības

atbalstam autoriem un parakstītājiem

Godātie Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla izveides atbalstītāji!

Jaunā Ministru kabineta vārdā vēlos apliecināt, ka valdība apzinās un novērtē Latvijas Okupācijas muzeja un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla nozīmi un lomu Latvijas vēstures izpratnes un sociālās atmiņas veidošanā. Jaunā valdība ievēro pēctecības principu un atbilstoši Ministru kabineta 2010. gada 8. oktobra rīkojumam Nr. 596 ''Par Koncepciju par Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa izveidošanu Latviešu strēlnieku laukumā, Rīgā" gatavība īstenot projektu šajā vietā nav mainījusies. Tādēļ Deklarācijā par Ministru kabineta darbību paredzēts, sagaidot valsts simtgadi, pilnveidot nacionālo kultūras infrastruktūru, t. sk. nodrošināt Latvijas Okupācijas muzeja atjaunošanu, kas ietver Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukciju, tā piebūves – Nākotnes nama – un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla celtniecību Rīgā, Strēlnieku laukumā 1. Ņemot vērā līdzšinējos šķēršļus projekta īstenošanas gaitā un to, ka ir būtiski, lai memoriāla kompleksa būvniecība sāktos pēc iespējas ātrāk, Ministru kabinets atbalsta nacionālā interešu objekta statusa noteikšanu Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksam. Šāds statuss ļautu būtiski paātrināt būvniecības procesu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteikto lēmumu pieņemšanas termiņus un veicinātu ātrāku projekta virzību. Augstu vērtēju pilsoniskās sabiedrības aktivitāti un esmu pārliecināts, ka ar Jūsu un citu projekta atbalstītāju līdzdalību, turpinot skaidrot sabiedrībai Latvijas Okupācijas muzeja un topošā Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla nozīmi Latvijas vēstures izpratnei, mums izdosies atdot parādu tiem, kas cerēja, bet nepiedzīvoja Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanu.

Cieņā

Ministru prezidents

Māris Kučinskis

01.05.2024.