Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

5. decembris. Pirms 60 gadiem radiotornī tiek uzvilkts Latvijas sarkanbaltsarkanais karogs

05.12.2023.

Šodien aprit 60 gadi kopš Bruno Javoišs 1963. gada naktī uz 5. decembri Rīgā radiotornī pie pilsētas kanāla uzvilka Latvijas sarkanbaltsarkano karogu.

Šobrīd Latvijas Okupācijas muzejs mērķtiecīgi strādā pie pieminekļa izveides projekta, lai vēsturiskajā vietā godinātu nacionālās pretošanās kustības dalībniekus.

Muzejs un pieminekļa izveides iniciatīvas autori piemiņas vietai ir piešķīruši plašāku nozīmi. Muzeja direktore Solvita Vība: “Mēs vēlamies godināt visus, kas cīnījās pret padomju okupācijas režīmu, ziedojot savas dzīvības, pavadot ilgus dzīves gadus ieslodzījumā, pakļaujot sevi un savas ģimenes represijām un izstumtībai sabiedrībā.

Piemineklis būs veltīts gan varonīgiem bruņotās pretošanās dalībniekiem, gan visiem tiem, kas stājās pretī padomju okupācijas režīmam ar nevardarbīgās pretošanās metodēm – Latvijas karoga pacelšanu publiskās vietās, Latvijas svētku un piemiņas dienu atceri, sarkanbaltsarkano krāsu lietojumu dažādās akcijās, pagrīdes grupu veidošanu, atklātu PSRS politikas kritiku, pretpadomju uzsaukumu un skrejlapu izgatavošanu, nelegālas literatūras izplatīšanu, padomju varas simbolu iznīcināšanu, apelēšanu pie ārvalstu valdībām un sabiedriskās domas, okupācijas režīma nodarītā kaitējuma, represiju un cilvēktiesību pārkāpumu dokumentēšanu.

Mūsuprāt, šī pieminekļa uzstādīšanas iniciatīvas īstenošana ir svarīga tieši šobrīd, kad norisinās diskusijas par okupācijas laika pieminekļu demontāžu un publiski pat izskan viedokļi, ka padomju okupācijas laikā kolaborācija – sadarbība ar režīmu un pielāgošanās –  bija norma, kuru pieņēma praktiski visi. Mēs vēlamies uzsvērt, ka svešo varai spītēja ne viens, divi, daži desmiti vai simti cilvēki. Tie bija daudzi tūkstoši un, pateicoties šo drosmīgo cilvēku neatlaidībai un varonībai, padomju okupācijas režīmam vairāk nekā 50 gadu laikā neizdevās noslāpēt neatkarīgas Latvijas valsts ideju.”

Šī pieminekļa izveidei aizvien ir nepieciešami papildus līdzekļi un Muzejs būs pateicīgs par katru ziedojumu. Papildu informācija par ziedošanas iespējām ir atrodama mājaslapā https://okupacijasmuzejs.lv/lv/ziedot-muzejam .

 

Other Posts

07.01.2025.

Stāstu konkursa “Mani pirmie Atmodas soļi” noslēguma pasākums

06.01.2025.

Aicinām pieteikties Latvijas Okupācijas muzeja tiešsaistes nodarbībai “Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”!

31.12.2024.

Solis jaunā gadā

26.12.2024.

Iepriecinājums Svētkos

25.12.2024.

Priecīgus Svētkus!