Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Ziedot Muzejam

Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.

Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.

Aktualitātes

Piemineklis "Svešo varai spītējot" ir mūsu principa jautājums

22.01.2026.

Latvijas Okupācijas muzeja nozīmība pieaug ar katru gadu. Saglabājot dzīvu vēsturisko atmiņu, Muzeja stāsts katrai nākamajai paaudzei kļūs svarīgāks. Latvijas Okupācijas muzejs ir vienīgā institūcija Latvijā, kas nākotnē glabās nācijas atmiņu par pretošanos okupācijām, uzturot dzīvu valsts kontinuitātes principu un fokusēs Latvijas un pasaules cilvēku uzmanību par izšķirīgu pieredzi un notikumiem nācijas vēsturē.

Par pretošanos svešo varai, par Muzeju un to, kāpēc piemineklis pretošanās kustībai Rīgas centrā ir vajadzīgs mums visiem, Muzeja direktore Solvita Vība 22. janvāra intervijā TV3:

“Šobrīd tas ir mūsu principa jautājums, vai mēs varam visi kopā šo piemiņas zīmi pašā Rīgas centrā nolikt, vietā, kur Bruno Javoišs, būdams students 1963. gada 5. decembra rītā Rīgas radiotornī uzvilka sarkanbaltsarkano karogu.

...Tā ir piemiņas zīme visiem, kas cīnījās pret svešo varu. Un tādu cilvēku ir ļoti daudz. Mēs zinām, ka bija tie, kas cīnījās ar ieročiem – bruņotās pretošanās dalībnieki, nacionālie partizāni, nevardarbīgās pretošanās dalībnieki. Katra mazā pretošanās forma drupināja okupācijas varu, kas bija ļoti nozīmīgi kopumā.”

 

Pilna saruna šī rīta @900 sekundes @TV3: 

https://tv3.lv/zinas/latvija/sabiedriba/okupacijas-muzejs-stura-maja-paliks-bazam-ar-nakotni-neesot-pamata/   

 

 

Other Posts

26.01.2026.

Aicinām pieteikties skolotāju kursiem “Regulēts radošums: kultūra Padomju Latvijā”

23.01.2026.

Barikāžu laiku atceroties. Valdas Liepiņas stāsts

23.01.2026.

"Tātad mēs maksājam 3000 tonnu ogļu” – latviešu leģionāru traģēdija Zviedrijā

23.01.2026.

Itālijas vēstniecība iepazīstas ar Latvijas Okupācijas muzeja audiogidu itāļu valodā

20.01.2026.

2000 skolēnu piedalās nodarbībās par Barikāžu laiku