Piebūves būvatļauju, iespējams, varēs izsniegt valsts

11.05.2016.

11. maijā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātņu komisija atbalstīja Saeimas deputāta, vēsturnieka, Ritvara Jansona priekšlikumu, ka lēmumu par Okupācijas muzeja būvatļaju pieņem valsts — Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, nevis Rīgas Pilsētas būvvalde.

Latvijas Okupācijas muzeja likuma grozījumu otrais lasījums Saeimā paredzēts 19. maijā. Pirmajā lasījumā tika atbalstīs priekšlikums, ka Padomu okupācijas upuru piemiņas memoriāls kļūst par nacionālo interešu objektu. Padomju okupācijas memoriāla kompleksā ietilpst Latvijas Okupācijas muzejs ar piebūvi kā kompleksa pirmā kārta un memoriāls kā otrā kārta. R.Jansona jaunais priekšlikums paredz, ka lemšana par Latvijas Okupācijas muzeja piebūves būvatļaujas izsniegšanu tiek nodota Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, bet būvdarbu kontrole — Būvniecības valsts kontroles birojam.

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā