Pateicamies visiem par atbalstu pēc notikušā uzbrukuma Muzejam!

01.03.2024.

28. februāra naktī ap 1.00 Latvijas Okupācijas muzeja pirmajā stāvā tika izsists Muzeja direktores Solvitas Vības kabineta logs un tajā iemesta aizdedzināta pudele ar degmaisījumu.

Notikuma vietā ieradās Valsts policija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un ugunsgrēks tika lokalizēts.

Uzbrukumā nav fiziski cietusi neviena persona, bet ir nodarīts kaitējums Muzeja telpām un aprīkojumam.

Valsts policijā par notikušo 28. februārī tika uzsākts kriminālprocess. 1. martā Valsts policija paziņoja, ka uzbrucējs ir aizturēts, un 2. martā viņam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 3. martā Rīgas pilsētas tiesa piemērojusi apcietinājumu vēl divām aizdomās turētām personām.

Šis ir vērtējams kā mērķtiecīgs un plānots uzbrukums ne tikai Muzejam, bet arī Latvijas valsts pamatiem, Satversmei, nacionālās identitātes vēstījumam un patiesībai.

Tā kā Muzejs ir iekļauts valsts protokolā un regulāri uzņem oficiālos viesus, kas apmeklē Latviju (pasaules valstu vadītājus, vēstniekus u.c.), uzbrukums Muzejam nes sevī simbolisku vēstījumu – mēģinājumu apklusināt Latvijas vēstures stāstītāju.

Latvijas Okupācijas muzejs jau 30 gadus vēsta par divām okupāciju varām — Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas. Muzejs arī turpmāk saglabās stingru nostāju, stāstot par šo režīmu noziegumiem, neatkarīgi no brīvības un demokrātijas ienaidnieku provokācijām un uzbrukumiem.

Šis nav pirmais uzbrukums Muzejam. 2023. gadā uz Muzeja logiem tika šauts, 2022. gadā tika sabojāts karoga masts pie Muzeja un nozagts tajā plīvojošais Ukrainas karogs. Vairākkārt ir izsisti logi Muzeja izstādē Stūra mājā (bijušajā VDK ēkā).

Pēdējās dienās Muzejs saņem ārkārtīgi daudz atbalsta apliecinājumu. Mēs novērtējam un pateicamies mūsu vietējiem un starptautiskajiem partneriem un draugiem! Brīvās pasaules vērtību aizstāvēšana ir mūsu visu kopīgais pienākums!

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā