OMB protestē pret Čehijas Totalitāro režīmu pētniecības institūta direktora atlaišanu

17.04.2013.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs nosūtījis vēstuli Čehijas Republikas prezidentam Milošam Zemanam protestējot pret pagājušajā nedēļā notikušo Čehijas Totalitāro režīmu pētniecības institūta direktora Daniela Hermana (Daniel Herman) atlaišanu.

Institūts ir izpelnījies atzinību kā viens no labākajiem šāda veida institūtiem Austrumeiropā. Institūta plaši izvērstā dokumentu digitalizācijas programma jau aptver ap 30 000 000 dokumentu, darot tos pieejamus pētniecībai. Atlaišana uzskatāma par politisku rīcību, kas apdraud institūta integritāti un starptautisko reputāciju, norāda Nollendorfs.

Čehijas Totalitāro režīmu pētniecības institūts bija iniciators 2010. gadā dibinātajai Eiropas atmiņas un sirdsapziņas platformai, kuras dibinātāju organizāciju vidū ir Latvijas Okupācijas muzeja biedrība un Latvijas Okupācijas izpētes biedrība. Platformai nesen pievienojies arī Likteņdārza veidotājs Kokneses Fonds. Platforma patlaban apvieno 39 muzejus, piemiņas vietas, pētniecības institūtus un citas institūcijas Eiropā.

Lasīt vēstuli

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.