Okupācijas muzejs saņem lielu testamentāru novēlējumu

25.09.2012.

Latviete no Anglijas Spodra Zariņa  savā testamentā Okupācijas muzejam novēlējusi 72 200 sterliņu mārciņu. Novēlējumu iecerēts izlietot muzeja pārbūvētās ēkas - Nākotnes Nama iekārtošanai.

Spodra Zariņa (meitas uzvārdā Tomsone) dzimusi 1923. gadā Kuldīgā. Absolvējusi Viļa Plūdoņa ģimnāziju. Otrā pasaules kara laikā kopā ar vīru Jāni Skulti devās bēgļu gaitās un nonāca Vācijā, bet 1947. gadā – Anglijā. Tur Spodra strādāja par zīda audēju. Diemžēl uzsākto dzīvi svešumā pārtrauca Jāņa pāragrā nāve.

1964. gadā Spodra salaulājās ar Bradfordas ev.lut. draudzes priekšnieku Jāni Zariņu. Brīvajā laikā Spodra dziedāja Bradfordas jauktajā korī „Līgo” un kvartetā „Pērse”. Piedalījās vairākos dziesmu Svētkos Anglijā, Vācijā, Gotlandē un Latvijā.

Spodra Zariņa mira Bradfordā 2011. gada nogalē. Viņas testamentāro novēlējumu saņēma arī Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija.

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā