Okupācijas muzeja izstādi „Latvijas traģēdija.1941” rādīs Eiropas Parlamentā

04.02.2013.

Latvijas Okupācijas muzejs gatavo izstādi, ko 2013. gada maijā rādīs Eiropas Parlamenta mītnē Briselē. Izstāde vēstīs par 1941. gada notikumiem Latvijā, kas traģiskā veidā skāra visus Latvijas pilsoņus. Izstādi rīko Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete. To līdzfinansēs arī Rīgas Ebreju kopiena, ko vada Arkādijs Suharenko.

Izstāde „Latvijas traģēdija. 1941.”, ko muzejs izveidoja sadarbībā ar muzeju „Ebreji Latvijā”, tika atklāta 2011. gada jūnijā. Tā bija redzama pie Okupācijas muzeja ēkas ārējās sienas un turpinājās  muzeja zālē. Pielāgotā veidā izstāde būs redzama Eiropas Parlamenta (EP) ēkā no 2013.gada 6. līdz 10. maijam. Deputāti un parlamenta viesi varēs iepazīties, kā abas okupāciju varas pēc Latvijas valstiskuma faktiskās iznīcināšanas brutāli vērsās pret Latvijas pilsoņiem. EP deputāte Sandra Kalniete saka:"Es vēlos parādīt izstādi "Latvijas traģēdija. 1941." Eiropas Parlamentā, jo daudzi Eiropā vēl arvien nesaprot, cik asiņainus noziegumus Baltijas valstīs pastrādāja abi totalitārie režīmi. Sāka Staļins, turpināja Hitlers un tad kā "atbrīvotājs" atkal atgriezās Staļins. Izstāde ir īpaša arī tādēļ, ka tā parāda, cik beztiesīgi varmācības priekšā ir nevainīgi cilvēki, kurus komunisms iznīcināja pēc sociāliem kritērijiem, bet nacisms - pēc piederības tautībai."

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā