Muzejs turpina darbu Stūra mājā arī pēc 2024. gada 7. maija

26.03.2024.

Lai nodrošinātu Latvijas Okupācijas muzeja (Muzeja) izveidotās ekspozīcijas darbību Stūra mājā, kas noteikta ilgtermiņa nomas līgumā ar Valsts nekustamajiem īpašumiem (VNĪ), Kultūras ministrija (KM) 26. marta sēdē virzīja izvērtēšanai valdībā informatīvo ziņojumu.

Tajā tika piedāvāts izvērtēt un Ministru kabinetam lemt par diviem iespējamiem scenārijiem turpmākajā rīcībā ar Stūra māju.

Viens no informatīvajā ziņojumā piedāvātajiem risinājumiem bija Stūra mājas virzīšana atsavināšanai, vienlaikus VNĪ nodrošinot ilgtermiņa nomas attiecības ar Muzeju. Tādējādi Muzeja ekspozīcijas “Stūra māja” darbība tiek nodrošināta neatkarīgi no pārējās ēkas daļas izmantošanas veida.

Otrs informatīvajā ziņojumā aplūkotais scenārijs piedāvāja arī turpmāk saglabāt īpašuma tiesības uz Stūra māju VNĪ. Šādā gadījumā KM sagatavotu izskatīšanai Ministru kabinetā rīkojuma projektu, kas paredz no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt 847 000 eiro pārskaitīšanai VNĪ Stūra mājas neatliekami veicamo būvdarbu izpildei 2024. gadā. Savukārt Finanšu ministrija (VNĪ) izvērtētu un iesniegtu izskatīšanai Ministru kabinetā priekšlikumu par turpmāko rīcību, t.sk. nepieciešamo turpmāko finansējumu un veicamajiem darbiem, lai uzsāktu visas ēkas pilnvērtīgu ekspluatāciju.

Valdība, iepazīstoties un izvērtējot informatīvā ziņojuma saturu, lēma par Stūra mājas atsavināšanu, vienlaikus turpinot Muzeja ekspozīcijas “Stūra māja” darbību neatkarīgi no pārējās ēkas daļas izmantošanas veida.

Info: Latvijas Kultūras ministrija

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.