Muzejā prezentēs Timotija Snaidera grāmatu "Asinszemes"

11.03.2013.

15. martā Okupācijas muzejā  prezentēja Jeilas Universitātes profesora Timotija Snaidera grāmatas “Bloodlands” tulkojumu latviešu valodā. Sarīkojumā piedalījās Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete un Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs.

Autors grāmatā analizē 1930. -1940. gada traģiskos notikumus Eiropas kontinentā. Šī nav grāmata tikai “neizglītotajiem rietumniekiem”, arī lasītājs, kurš sen zina par Molotova–Rībentropa paktu un no ar to saistītos notikumus, atklās plašāku vēstures lauku. Latvija ir tikai viens neliels laukumiņš milzīgajā “asinsteritorijā”, kas plešas no Polijas līdz Ukrainas austrumu apgabaliem un Igaunijas ziemeļiem.

Grāmata saņēmusi neskaitāmas pozitīvas atsauksmes un recenzijas visā pasaulē. “Asinszemes” tika atzīta par labāko 2010. gada grāmatu, to atzinuši: The Atlantic, Economist, Financial Times, Independent, New Republic, BBC History Magazine, New Statesman, Seatle Times, Telegraph, Jewish Forward, Reason Magazine. Šobrīd grāmata ir tulkota divdesmit valodās un ieguvusi bestsellera statusu vairākās valstīs.

Timotijs Snaiders ir amerikāņu vēstures profesors Jeila Universitātē, kurš specializējies Centrāleiropas un Austrumeiropas vēsturē. Absolvējis Oksfordas Universitāti. Snaiders sarakstījis četras grāmatas, par kurām saņēmis vairākus apbalvojumus. Viņa visatzītākie darbi līdz šim ir grāmata “Sarkanais princis” (“The Red Prince”, 2008) un “Asinszemes” (“Bloodlands”, 2010). 2012. gada maijā T. Snaiders viesojās Latvijā un apmeklēja arī Okupācijas muzeju.

Grāmata izdota apgādā "Jumava", to latviski tulkojusi Ieva Lešinska, māksliniecisko noformējumu veidojis Valdis Villerušs. Grāmatas cena Okupācijas muzeja grāmatu veikalā - 15 Ls.

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti