Muzejā notiks Stenforda Universitātes vēstures profesora Amira Veinera publiskā lekcija par padomju drošības dienesta jauno vēsturi

11.03.2024.

14. martā, plkst. 16.00 Latvijas Okupācijas muzejā notiks Stenforda Universitātes vēstures profesora un Krievijas, Austrumeiropas, un Eirāzijas studiju centra direktora Amira Veinera (Amir Weiner) publiskā lekcija “Mājās ar VDK: padomju drošības dienesta jaunā vēsture” (“At Home with the KGB: A New History of the Soviet Security Service”). Lekcija notiks angļu valodā. Ieeja bez maksas ar iepriekšēju pieteikšanos.

PIETEIKŠANĀS ANKETA

Iekšējās drošības darbinieki reti runā skaļi vai pārspriež savu karjeru. Visbiežāk viņi klusē. Balstoties uz desmitiem interviju ar bijušajiem VDK virsniekiem, arhīvu dokumentiem un memuāriem, šīs sarunas mērķis būs labāk izprast viņu motīvus un to, kā viņi risināja profesionālās, politiskās un ētiskās dilemmas. Kas bija tie cilvēki, kas pievienojās tādai organizācijai, un kādi bija viņu motīvi? Kā VDK ieguva informāciju un pieņēma darbā informatorus? Kā tika risināta saskarsme ar sensitīvu informāciju, kas bija oficiāli aizliegta? Kā tika organizētas pārmaiņas pēc Staļina laikiem, jo īpaši ar masu terora izbeigšanu, nemieru izplatīšanos no satelītvalstīm un monopola zaudēšanu attiecībā uz informāciju? Kāpēc "Partijas zobens un vairogs" nespēja novērst padomju režīma sabrukumu un Padomju Savienības sabrukumu? Visbeidzot, ņemot vērā VDK veterānu dominējošo lomu pašreizējā Krievijas politikā un iestādēs, vai ir pienācis laiks pārvērtēt organizācijas sabrukuma jēdzienu?

Amirs Veiners ir Krievijas, Austrumeiropas, un Eirāzijas studiju centra direktors un Stenforda Universitātes vēstures profesors. Viņš ir autors grāmatām “Making Sense of War, Landscaping the Human Garden”,  kā arī daudziem rakstiem un rediģētiem sējumiem par Otrā pasaules kara ietekmi uz padomju politiku, sociālo vēsturi un padomju pierobežas politiku. Viņa gaidāmo grāmatu  "Mājās ar VDK: Padomju Drošības dienesta jaunā vēsture" 2024. gadā publicēs “Yale University Press”.

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā