Muzejā ierodas "ēnas"

06.04.2023.

Latvijas Okupācijas muzeja darbiniekus ēnoja divi jaunieši, Emīlija Vuškārniece no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Artūrs Toms Brīvulis no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas. Dienas sākumā ēnotājiem pievienojās arī Kultūras ministrijas Parlamentārā sekretāra Ritvara Jansona ēnas, lai uzzinātu vairāk par darbu tieši muzejā. Jauniešus iepazīstinājām ar katra muzeja sirdi – krājumu –, parādot, cik dažādas var būt vēsturiskās liecības. Tā kā muzejs ir arī akreditēta mācību iestāde, Izglītības nodaļas kolēģes iepazīstināja ar interaktīvajām nodarbībām skolēniem un dažādajām skolu atbalsta programmām. Jaunieši vienprātīgi atzina, ka noteikti ieteiks saviem skolotājiem atvest uz muzeju arī citus skolēnus. Neizpalika arī ekskursija pa atjaunoto muzeja ekspozīciju, kuru vadīja mūsu gide Ineta Landsdovne, šoreiz vairāk stāstot par ekspozīcijas dizainu. Ekskursijas noslēgumā Emīliju un Artūru uz diskusiju par muzeja ikdienas darbu aicināja Komunikācijas nodaļa un Publiskās vēstures nodaļa, kopīgi pārrunājot vēstures zināšanu nozīmi mūsdienu Latvijā. Tika pārrunāta arī vēstures komunikācija ar sabiedrību un muzeja pētnieciskais darbs. "Ēnām" bija iespēja ielūkoties muzeja darba aizkulisēs, ko jaunieši nereti pat nebija iedomājušies kā daļu no muzeja darbinieku ikdienas. Tāpat jauniešiem bija arī iespēja iepazīt Latvijas Okupācijas muzeja projektu "Stūra māja", apmeklējot gida vadīto ekskursiju.
Mums bija liels prieks pie sevis muzejā uzņemt tik atjautīgus un aktīvus skolēnus un ceram, ka ļaujot ielūkoties muzeja aizkulisēs, varējām iezīmēt dažādās profesijas un nepieciešamās iemaņas, kas nepieciešamas, lai strādātu tik dinamiskā vidē, kādā darbojas Latvijas Okupācijas muzejs, kā arī ceram, ka apmeklējums ļāva lauzt varbūt vienu vai otru stereotipu!

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti