Muzeja ekspozīcija kļūst par nominantu Muzeju biedrības Gada balvā 2023

22.05.2023.

2023. gada 22. maijā Latvijas Muzeju dienas ietvaros, kas šogad norisinājās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2023. Galvenās balvas saņēmējs ir Eduarda Veidenbauma muzejs “Kalāči” un tā pērn atklātā ekspozīcija “Vairāk gaismas!”. Muzejs aicina izzināt latviešu dzejas pirmā modernista sapņus un centienus, nemierīgās attiecības ar ģimeni un draugiem, trauslo veselību, ideālistiskās demokrātijas un līdztiesības idejas, un, protams, viņa novatorisko dzeju. Balvu par mūža ieguldījumu saņēma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, savukārt žūrijas balvu “Pamanīts!” saņēma projekts “Neredzamā pasaule”.

Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kurā ietilpst viens pārstāvis no LMB valdes un četri pieaicinātie komisijas locekļi, pārstāvot dažādas ar muzeju darbību saistītas nozares: Elīna Bērziņa, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības un pieejamības daļas vadītāja, Latvijas Muzeju biedrības valdes locekle, Laura Vinogradova, rakstniece, 2021. gada ES Literatūras balvas laureāte, Ingūna Elere, H2E biroja mākslinieciskā vadītāja, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore, SEGD Riga Chapter līdzdibinātāja, Mārtiņš Mintaurs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Pētniecības un interpretācijas centra vadošais pētnieks un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes docents, žurnāla Domuzīme vēstures nodaļas redaktors un Marta Krivade, stratēģiskās komunikācijas speciāliste ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi dažādās komunikācijas disciplīnās un nozarēs.

Latvijas Okupācijas muzejs saņēma nomināciju "Izcili veidota cilvēka un sabiedrības atklāsme Latvijā 20. gadsimta totalitāro režīmu pastāvēšanas laikā" par Muzeja ekspozīciju "Latvija Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas okupāciju varā 1939-1991" (Projekta vadītāja: Aija Ventaskraste).

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā