Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Ziedot Muzejam

Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.

Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.

Aktualitātes

Muzejā atvērs grāmatas par Latvijas diplomātiju

02.11.2016.

17. novembrī plkst. 14.00 muzeja zālē prezentēs monumentālu pētījumu “Latvijas ārpolitika un diplomātija 20. gadsimtā” trijos sējumos. 

Grāmatu “Latvijas ārpolitika un diplomātija 20. gadsimtā” trijos sējumos izdevis apgāds “Jumava”. Tā tapusi, sadarbojoties četriem vēsturniekiem - Inesim Feldmanim, Aivaram Strangam, Jānim Taurēnam un Antonijam Zundam.

I sējums aptver starpkaru periodu un Otrā pasaules kara sākuma posmu, II sējums — laika posmu no 1940. gada vasaras līdz 1988. gadam, bet III — 20. gadsimta noslēgumu un 21. gadsimta sākumā. Autori mēģinājuši iespējami objektīvi atspoguļot un izvērtēt Latvijas ārpolitikas galvenos virzienus neatkarīgas valsts laikā, Baltijas jautājumu starptautiskajā politikā Baltijas valstu okupācijas periodā un ārpolitiskās problēmas un izaicinājumus pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas.

Citi raksti

13.05.2026.

Aicinājums uz publisku lekciju – diskusiju “No okupācijas līdz brīvībai” Cēsīs

13.05.2026.

Aicinām uz diskusiju “Vai kultūras sakari bija svarīgi – vai bīstami? Skats no trimdas jauniešu viedokļa”

13.05.2026.

Kalpošanai Dievam veltīts mūžs:  Jānis Pavlovskis (tēvs Andrejs O.F.M.CAP. (1914–2000)

08.05.2026.

Eiropas Parlamenta deputāti apmeklē Latvijas Okupācijas muzeju

08.05.2026.

Piedāvājam LOM vēsturnieka Pētera Kalniņa videorubriku "Latvian Occupation Explained - Part One"