Muzejā aizvadīti skolotāju kursi “Latvijas Okupācijas muzeja stāsts: vēsture un mūsdienas”

15.04.2023.

12. aprīlī  23 Latvijas skolotāji piedalījās skolotāju profesionālās pilnveides kursos “Latvijas Okupācijas muzeja stāsts: vēsture un mūsdienas”. Kursu mērķis bija iepazīstināt dalībniekus  ar muzeja jauno ekspozīciju un izstādi, kā arī palīdzēt izprast ar Latvijas okupāciju tēmu saistītus jautājumus,  akcentējot to aktualitāti mūsdienu pasaules politisko notikumu kontekstā.
Dizaina biroja H2E vadošās dizaineres Ingūnas Eleres lekcija bija veltīta dizaina lomai vēstures notikumu atspoguļošanā, veidojot gan mūsu, gan arī citu muzeju ekspozīcijas un izstādes.

Dizainere Ingūna Elere uzstājās ar lekciju “Dizains un vēsture”

Ar muzeja pamatekspozīciju un izstādi  “Pieminot Gunāru Astru (1931–1988) – brīvības cīnītāju” skolotājus iepazīstināja kuratore Aija Ventaskraste, kas uzsvēra sevišķi interesantas nianses un stāstus.

Aija Ventaskraste iepazīstināja skolotājus ar izstādi “Pieminot Gunāru Astru (1931–1988) – brīvības cīnītāju”

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākā eksperta Tomass Pildegoviča lekcija “Vēstures naratīvi kā Kremļa propagandas ieroči” izraisīja patiesi lielu interesi un diskusijas.

Starptautiskās drošības pētnieks Tomass Pildegovičs uzstājās ar lekciju “Vēstures naratīvi kā Kremļa propagandas ieroči”

Psiholoģe Dace Beināre lekcijā “Bērni kā traumatisku notikumu dalībnieki vēsturē un mūsdienās” runāja par to, kā palīdzēt un komunicēt ar bērniem, kas pārdzīvojuši psihoemocionālās traumas.

Psiholoģe Dace Beināre uzstājās ar lekciju “Bērni kā traumatisku notikumu dalībnieki vēsturē un mūsdienās”

Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role iepazīstināja skolotājus ar ekspozīcijas saturu un elementiem, kas izmantoti skolēnu nodarbībās, kā arī ar Izglītības nodaļas aktualitātēm un piedāvājumu. Skolotāji izteica pateicību par atbalstu pandēmijas laikā, kad muzeja Izglītības nodaļa piedāvāja tiešsaistes nodarbības un mācību materiālus, kas skolotājiem noder arī šobrīd.

Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role un Ekspozīcijas nodaļas vadītāja Aija Ventaskraste iepazīstināja skolotājus ar muzeja ekspozīciju.

Kursu dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu apliecības A (8 stundas).
Šie kursi muzejā organizēti trešo reizi, 2022. gada rudenī tos apmeklēja vairāk nekā trīsdesmit skolotāji no dažādiem Latvijas reģioniem. Toreiz skolotājiem bija iespēja iepazīties ar tā brīža pagaidu izstādi “ASV drošs patvērums laikā, kad dzimtene okupēta 1941 – 1990”.
Rudenī plānojam šos kursus organizēt atkārtoti.

Pēc kursiem skolotāji izvērtēja kursu saturu un organizāciju. Dažas no atziņām:
“Paldies par lieliskajiem kursiem! Ilgi nebiju bijusi tik daudzveidīgos kursos, kur ir daudzveidīga informācija. Ļoti patika, ka uzaicinājāt dažādu nozaru ļoti zinošus pārstāvjus. Galvenais, ka noderīgs saturs un daudz palīdzēs turpmākajam darbam! Noteikti pievienošos nākamajiem kursiem par pretošanos. Paldies Jums!”
“Paldies, lai jūsu komandai pietiek iedvesmas un līdzekļu īstenot nākošos projektus!”
“Paldies par jūsu neatlaidību, pašattīstību, mūsdienīgumu. Lai veicas arī turpmāk!”

Kursu dalībnieki muzeja mācību klasē

Skolotājiem bija iespēja par ziedojumiem iegādāties dažādus muzeja izdevumus

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"