12. aprīlī 23 Latvijas skolotāji piedalījās skolotāju profesionālās pilnveides kursos “Latvijas Okupācijas muzeja stāsts: vēsture un mūsdienas”. Kursu mērķis bija iepazīstināt dalībniekus ar muzeja jauno ekspozīciju un izstādi, kā arī palīdzēt izprast ar Latvijas okupāciju tēmu saistītus jautājumus, akcentējot to aktualitāti mūsdienu pasaules politisko notikumu kontekstā.
Dizaina biroja H2E vadošās dizaineres Ingūnas Eleres lekcija bija veltīta dizaina lomai vēstures notikumu atspoguļošanā, veidojot gan mūsu, gan arī citu muzeju ekspozīcijas un izstādes.
Ar muzeja pamatekspozīciju un izstādi “Pieminot Gunāru Astru (1931–1988) – brīvības cīnītāju” skolotājus iepazīstināja kuratore Aija Ventaskraste, kas uzsvēra sevišķi interesantas nianses un stāstus.
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākā eksperta Tomass Pildegoviča lekcija “Vēstures naratīvi kā Kremļa propagandas ieroči” izraisīja patiesi lielu interesi un diskusijas.
Psiholoģe Dace Beināre lekcijā “Bērni kā traumatisku notikumu dalībnieki vēsturē un mūsdienās” runāja par to, kā palīdzēt un komunicēt ar bērniem, kas pārdzīvojuši psihoemocionālās traumas.
Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role iepazīstināja skolotājus ar ekspozīcijas saturu un elementiem, kas izmantoti skolēnu nodarbībās, kā arī ar Izglītības nodaļas aktualitātēm un piedāvājumu. Skolotāji izteica pateicību par atbalstu pandēmijas laikā, kad muzeja Izglītības nodaļa piedāvāja tiešsaistes nodarbības un mācību materiālus, kas skolotājiem noder arī šobrīd.
Kursu dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu apliecības A (8 stundas).
Šie kursi muzejā organizēti trešo reizi, 2022. gada rudenī tos apmeklēja vairāk nekā trīsdesmit skolotāji no dažādiem Latvijas reģioniem. Toreiz skolotājiem bija iespēja iepazīties ar tā brīža pagaidu izstādi “ASV drošs patvērums laikā, kad dzimtene okupēta 1941 – 1990”.
Rudenī plānojam šos kursus organizēt atkārtoti.