Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Ļvovā atklāj Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi „Latvijas traģēdija. 1941”

21.11.2013.

Latvijas Valsts svētkos, 18. novembrī Ukrainas pilsētā Ļvovā nacionālajā muzejā memoriālā „Cietums Lonckā” atklāja Latvijas Okupācijas muzeja un muzeja «Ebreji Latvijā» veidoto ceļojošo izstādi «Latvijas traģēdija. 1941».

Pasākumu organizēja Latvijas vēstniecība Ukrainā, Latvijas Goda konsuls Ļvovā Volodimirs Garcula un I. Franka Ļvovas Nacionālas universitātes „Baltistikas centrs”.

Izstādi svinīgi atklāja Latvijas Goda konsuls Ļvovā Volodimirs Garcula kopā ar muzeja direktoru Ruslanu Zabiliju. Atklāšanas laikā uzrunas teica Ļvovas apgabala valsts administrācijas Kultūras departamenta vadītāja vietnieks Miroslavs Turkalo, Ļvovas pilsētas domes Kultūras jautājumu deputātu komisijas priekšsēdētājs Jaroslavs Muzičko un Baltistikas centra vadītājs Dr. Jurijs Sadlovskis. Apmeklētājiem arī bija iespēja dzirdēt Ukrainas disidenta, dzejnieka Igora Kalinca stāstu, kurš ir līdzīgas traģēdijas liecinieks Ukrainā.

Izstāde stāsta par traģiskāko gadu Latvijas 20. gadsimta vēsturē. Tas izdzēsa Latvijas iedzīvotāju dzīvības, sašķēla ģimenes un izputināja dzīves. Izstāde piemin visus 1941. gada upurus. Centrālā tēma izstādē ir deportācijas un holokausts, taču akcentēti arī citi svarīgi 1941. gada notikumi, piemēram, komunistiskā okupācijas režīma politika un represijas, Latvijas armijas virsnieku iznīcināšana Litenē. Izstādē stāstīts arī par vāciešu un latviešu repatriēšanos uz Vāciju, Sarkanās armijas un Latvijas iedzīvotāju evakuāciju uz PSRS, nacistisko okupāciju un nacistu organizētajām represijām. Izstādē dokumentu un fotogrāfiju valodā izstāstīts par Latvijas iedzīvotāju pretošanās mēģinājumiem abām okupācijas varām, par latviešu, ebreju, krievu, romu u.c. Latvijā dzīvojošo tautības pārstāvju likteni Otrā pasaules kara gados.

Izstādes autori ir Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieki Ritvars Jansons, Ojārs Stepens, muzeja «Ebreji Latvijā» vēsturnieki Iļja Ļenskis, Marģers Vestermanis. Māksliniece  Ieva Nagliņa.

Ceļojošā izstāde šogad jau ir bijusi eksponēta Eiropas Parlamentā Briselē, kā arī Liepājas muzejā. Ļvovā tā būs apskatāma divus mēnešus.

Other Posts

16.10.2024.

Atskats lekcijā “Mainīgais valstiskums gadsimtu gaitā līdz Latvijas valsts izveidošanai”

16.10.2024.

Vēstule skolotājiem

15.10.2024.

Aicinām darbā Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāju

15.10.2024.

Sveicam Valsts valodas dienā!

15.10.2024.

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”