Liepājā notiks Latvijas Okupācijas muzeja organizētie pedagogu profesionālās pilnveides kursi “Pretošanās”

31.01.2023.

Pagājušā gada rudenī Jelgavā notikušo kursu dalībnieki atzina, ka viņus 100% apmierināja kursu saturs un organizācija, tāpēc muzejs atkārtoti organizē reģionālos pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus “PRETOŠANĀS”, šoreiz  - Liepājā.
Kursi notiks 16. martā no 12:00 līdz 17:00 Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā.
Kursu mērķis ir palīdzēt skolotājiem izprast pretošanās padomju okupācijas režīmam tematiku, šo jautājumu izpēti un aktualitāti mūsdienās. Kāpēc Latvija nepretojās 1939./ 1940. gadā, un ko mēs no tā esam mācījušies – par to stāstīs Latvijas Okupācijas muzeja Ekspozīcijas nodaļas speciālists Kārlis Dambītis. Nacionālo partizānu cīņu nozīmi analizēs Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Reinis Ratnieks. Ar solidaritātes kustību “Gaismas akcija” un tās darbību iepazīstinās Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas speciāliste Ineta Lansdovne un ar nevardarbīgās pretošanās liecībām Latvijas Okupācijas muzejā – nodaļas vadītāja Inguna Role.

Dalībnieki saņems Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu apliecības (4 stundas).

Aicinām Liepājas, kā arī citu pilsētu un novadu skolotājus pieteikt savu dalību kursos.

Pieteikšanās, aizpildot pieteikuma veidlapu līdz 14. martam vai līdz sasniegts maksimālais dalībnieku skaits: https://ej.uz/LOM16-03

Pasākumu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu ir atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. “Līdzdarbības līgums par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšanu - veikšanu”.  Valsts pētījumu programmas projekts "Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas Nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā" (VPP-LETONIKA-2021/2-0003).

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā