Latvijas Okupācijas muzejs piedalās projektā „Vienotas 20.gs. vēstures izpratnes veicināšana”

21.12.2013.

Latvijas Okupācijas muzejs iesaistījies 1991. gada barikāžu muzeja organizētajā projektā „Vienotas 20.gs. vēstures izpratnes veicināšana”. Projekta izstrādi atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds, un tā īstenošanu nodrošina Eiropas Ekonomikas zonas (Islande, Lihtenšteina un Norvēģija) finansiāls atbalsts. Latvijas Okupācijas muzejs iesaistījies 1991. gada barikāžu muzeja organizētajā projektā „Vienotas 20.gs. vēstures izpratnes veicināšana”. Projekta izstrādi atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds, un tā īstenošanu nodrošina Eiropas Ekonomikas zonas (Islande, Lihtenšteina un Norvēģija) finansiāls atbalsts.

Projekta mērķis ir veicināt latviešu un mazākumtautību savstarpējo integrāciju uz vienotas 20. gadsimta vēstures notikumu izpratnes bāzes, apgūstot mazākumtautību pozitīvo lomu Latvijas 20. gadsimta vēstures notikumos. Lai to īstenotu, projekta ietvaros paredzēts izveidot vēstures pārskatu, kas ar Latvijas 20. gadsimta vēsturi ļautu iepazīties skolēniem un citiem interesentiem. To papildinātu metodiskais materiāls, ar kuru skolotāji tiktu iepazīstināti speciāli organizētos semināros.

Jau šobrīd 1991. gada barikāžu muzejs vidusskolu audzēkņiem piedāvā vairākas aktivitātes. Nākamā gada janvārī vidusskolēniem ir iespēja piedalīties tematiskajās vēstures rekonstrukciju spēlē „Barikāžu laiks” un „Ziemassvētku kaujas”. Rekonstrukciju spēļu laikā skolēniem atraktīvā veidā, risinot tematiskus intelektuālos un fiziskos uzdevumus, būs iespēja iepazīties ar sarežģītajiem 20. gadsimta Latvijas vēstures notikumiem, pašiem izdzīvojot to norisi.

Sīkāka informācija atrodama šeit: http://www.vsb.lv/jaunumi/vestures-rekonstrukcijas

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”