Latvijas Okupācijas muzeja vēstule Zedelgemas pašvaldībai

07.06.2022.

2022. gada 3. jūnijā Latvijas Okupacijas muzejs nosūtīja vēstuli adresētu Zedelgemas pašvaldībai un birģermeistarei Annikai Fermulenai personīgi, paužot vilšanos par pieminekļa “Latvijas stāvstrops brīvībai” informatīvās plāksnes noņemšanu, pieminekļa bijušās atrašanās vietas (Brīvības laukums (Brivibaplein)) pārdēvēšanu, ekspertu darbnīcas organizēšanu Pītera Lagrū vadībā bez Latvijas Okupacijas muzeja dalības un paziņojumu par pieminekļa demontāžu un pārvietošanu uz nezināmu lokāciju. Minētajā vēstulē Muzejs pašvaldībai pārmet arī godprātīgas sadarbības principu pārkāpšanu un ilggadīgu līgumisko partneru pieminekļa veidošanā un uzstādīšanā uzticības zaudēšanu.

Lai novērtētu situāciju pilnībā un lemtu par tālāko rīcību, Latvijas Okupacijas muzejs aicināja Zedelgemas pašvaldību sniegt šādus dokumentus un informāciju:

1.    Oficiālā lēmuma par pieminekļa “Latvijas stāvstrops brīvībai” informatīvās plāksnes noņemšanu kopiju, kurā minētas iesaistītās personas un izklāstīts lēmuma pieņemšanas process.
2.    Pašreizējās informatīvās plāksnes atrašanās vietas precīza adrese un apliecinājums, ka tā nav bojāta vai citādi izmainīta.
3.    Oficiālā lēmuma par pieminekļa bijušās atrašanās vietas (Brīvības laukums (Brivibaplein)) pārdēvēšanu kopija, kurā minētas iesaistītās personas un izklāstīts lēmuma pieņemšanas process.
4.    Oficiālā lēmuma par pieminekļa “Latvijas stāvstrops brīvībai” demontāžu kopiju, kurā minētas iesaistītās personas un izklāstīts lēmuma pieņemšanas process.
5.    Pašreizējās pieminekļa atrašanās vietas precīza adrese un apliecinājums, ka tas nav bojāts vai citādi izmainīts.

Muzejs ir noraidījis Zedelgemas pašvaldības aicinājumu tikties Zoom sanāksmē 7. jūnijā pirms precīzas apstākļu noskaidrošanas un  iepriekšminēto dokumentu un informācijas saņemšanas.

2022. gada 7. jūnijā Latvijas Okupacijas muzejs vēl nav saņēmis atbildi uz nosūtīto vēstuli vai pieprasīto dokumentu kopijas.

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā