Latvijas Okupācijas muzeja paziņojums

04.08.2022.

Paziņojums

Latvijas Okupācijas muzejs ir informēts par 03.08.2022., LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa teikto un vēlas norādīt, ka izteikums ir neprecīzs un var radīt pārpratumus.

Latvijas Okupācijas muzejam nav likuma “Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā” deleģējuma vērtēt demontējamo objektu māksliniecisko vērtību. Likumā muzejam ir valsts deleģēts uzdevums – lemt par to, vai demontējamā objekta oriģinālā detaļa vai fragments ir iekļaujams muzeja krājumā.

Latvijas Okupācijas muzeja misija ir:

atcerēties, kas notika ar Latviju, Latvijas tautu un zemi komunistiskās Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas režīmu valdīšanas laikā no 1940. līdz 1991. gadam;
pieminēt netaisni notiesātos un noslepkavotos, svešos karos kritušos, represijās un izsūtījumā cietušos un mirušos, bēgot no okupācijas varām, pasaulē izkliedētos;
atgādināt pasaulei svešo varu nodarījumus Latvijas valstij, zemei un tautai.

Latvijas Okupācijas muzejs nav mākslas muzejs un tā kolekcija tiek veidota, ievērojot “Noteikumus par Latvijas Okupācijas muzeja Krājumu”. Atbilstīgi šiem noteikumiem muzejā ir Krājuma komisija, kurā pastāvīgi darbojas muzeja darbinieki, nodrošinot nepārtrauktu krājuma papildināšanu. Krājuma papildināšanas procesā komisija skata izvērtēšanai iesniegtā priekšmeta atbilstību muzeja misijai, darbības mērķiem, krājuma politikai, noderīgumu ekspozīcijai vai izstādei, zinātniskajam darbam, priekšmeta fizisko stāvokli, izmērus, pieejamības nodrošināšanas iespējas, budžeta iespējas un citus aspektus. Vērtējot visus augšminētos kritērijus kopumā, komisija secināja, ka objekta oriģinālās detaļas vai fragmenti nav iekļaujami muzeja krājumā.

Vēlamies arī informēt, ka uz šo brīdi, Latvijas Okupācijas muzejs ir saņēmis 4 iesniegumus par demontējamiem objektiem un esam lēmuši neuzglabāt tos savā krājumā.

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā