Latvijas Okupācijas muzejā atklāta fotoizstāde “Kara portreti: divi drosmes gadi, divi upurēšanās gadi”, veltīta kara otrās gadadienas piemiņai

24.02.2024.

Šodien, 24. februārī, dienā, kad 2022. gadā Krievija uzsāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, Latvijas Okupācijas muzejā tika atklāta fotoizstāde “Kara portreti: divi drosmes gadi, divi upurēšanās gadi”, veltīta kara otrās gadadienas piemiņai.
Izstādē Muzeja logos atainota Ukrainas karavīru ikdienas dzīve, aizstāvot savu dzimteni.

Izstādes fotogrāfijas nodrošina Ukrainas Nacionālās gvardes preses dienests un tā fotogrāfi. Izstāde veidota sadarbībā ar nodibinājumu “Polonskyi ģimenes Labdarības fonds”.

Izstādes atklāšanā viesus uzrunāja Solvita Vība, Muzeja direktore, Julia Kabitsyna-Cabiere, “Polonskyi ģimenes Labdarības fonda” pārstāve, Viktoriia Piven, Muzeja gide no Ukrainas, bet video runu sniedza Serhii Kolos, Ukrainas Nacionālās gvardes preses dienesta virsnieks.

No kreisās: Solvita Vība, Julia Kabitsyna-Cabiere, “Polonskyi ģimenes Labdarības fonda” pārstāve, Viktoriia Piven, Muzeja gide no Ukrainas

Serhii Kolos, Ukrainas Nacionālās gvardes preses dienesta virsnieks

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā