Lāčplēša dienu godinot

31.10.2016.

„Un tūkstoši krita un kritīs vēl, kā savas dzimtenes sargi, bet Latvija dzīvos un brīva būs – un tādēļ tas nebij’ par dārgi”. Šie skarbie vārdi ir iekalti akmenī 1932.gadā pie Drustu baznīcas, kā veltījums kritušajiem Drustu draudzes locekļiem. Brīvības cīnītāju piemiņas rindas ir akmenī cirstas visos Latvijas novados. Tās ir mūžības skarto liecības par to, ka brīvību neviens nedāvina, tā ir bijusi vienmēr jāizcīna un bieži tā pirkta par dārgu, asins un dzīvības cenu. Mums, brīvības cīnītāju mantiniekiem, ir svēts pienākums šo dārgo dāvanu nosargāt un nodot nākamajām paaudzēm to nesabojātu. Godinot brīvības cīnītāju piemiņu, mēs stiprinām sevi, savu ģimeni un savu valsti. Mūsu bērnos nobriest savas zemes patriotisms un pēctecība.

Jānis Atis Krūmiņš

Lāčplēša dienas pasākuma „Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”

2016. gada 11. novembrī

Programma

10:00 – 16:00 Pasākumi Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas vietās Rīgas apkārtnē:

• Piemiņas vieta Sudrabkalniņā, 6.Rīgas kājnieku pulka kritušajiem karavīriem,
  • Piemiņas vieta Auto tanku pulka kritušajiem karavīriem (Slokas un Pulka ielas krustojums),
  • Piemiņas vieta Vidzemes artilērijas pulka un Smagās artilērijas pulka karavīriem (Krusta baznīcas ielā),
  • Piemiņas vieta Rīgas atbrīvošanas operācijām no bermotiešiem (Bolderājas kāpās pie Hopku priedēm),
  • Piemiņas vieta Sabiedroto karakuģu apkalpēm, kuras piedalījās Atbrīvošanas cīņās (Daugavgrīvas cietokšņa teritorija).

16:00 – 17:00 Rīgas brāļu kapos 1000 piemiņas svecīšu aizdedzināšana ar brīvprātīgo jauniešu līdzdalību.

17:30 – 19:00 Lāpu gājiens no Rīgas brāļu kapiem līdz Brīvības piemineklim (Brāļu kapi, Varoņu iela, Gaujas iela, Miera iela, Brīvības iela, Brīvības bulvāris).

19:20 – 19:30 Lāpu gājiens no Brīvības pieminekļa līdz Latviešu Strēlnieku laukumam (Brīvības bulvāris, Kaļķu iela).

19:30 – 20:00 Latviešu karavīru godināšanas daudzinājums:

Ugunskuru aizdedzināšana rituāls

• Koncertē folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači”.
  • Pasākuma vadītāja Jānis Atis Krūmiņš uzruna (Karavīru būtība, karavīrs kā neatkarības garants, tautas  līdzatbildība brīvības stiprināšanā, karavīri un viņu izcīnītās kaujas, brīvības stiprināšana mūsdienās).
  • Koncertē folkloras draugu kopa „Skandinieki”.
  • Latvijas Bruņoto spēku pārstāvja uzruna.

20:00 – 21:00 Koncertē vīru kopa „Vilki”.

21:00 – 21:30 Uguns plosta palaišana Daugavā pie Akmens tilta. Kopīga sadziedāšanās.

21:30 – 22:00 Koncerts Latviešu Strēlnieku laukumā: muzicē – Latvijas rokgrupa „Catalepsia”.

22:00 – 23:00 Koncerts Latviešu Strēlnieku laukumā: muzicē – Latvijas rokgrupa „PĒRKONS”.

Pasākuma laikā apmeklētāji varēs sildīties pie ugunskuriem un tiks pacienāti ar karstu tēju.

Pasākuma rīkotājs Jānis Atis Krūmiņš, 26532391

07.09.2024.

Pēdējās atmiņas par tēvu iemūžinātas gleznā

Muzejā viesojas Vācijas vēstniece