Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Lāčplēša dienā muzejs atklās pagaidu ekspozīciju

08.11.2012.

11. novembrī no pulksten 17.00 līdz 19.00 Latvijas Okupācijas muzejs vērs pagaidu ekspozīcijas durvis pirmajiem apmeklētājiem. Ekspozīcijas veidotāji Lāčplēša dienu pagaidu mājvietas atklāšanai izvēlējušies apzināti, jo līdzīgi kā Lāčplēša diena ir simbols brīvībai un uzvarai, arī pagaidu ekspozīcijā izcelta pretošanās okupāciju varām un Latvijas valstiskuma apziņas saglabāšana visus garos okupācijas gadus.

Lai arī telpas bijušās ASV vēstniecības ēkā ir mazākas nekā pastāvīgajā mājvietā Latviešu strēlnieku laukumā, pagaidu ekspozīcija sniegs pilnīgu ieskatu Latvijas okupācijas vēsturē, Atmodas laika notikumos, Latvijas neatkarības atjaunošanā un Latvijas valsts attīstībā pēc neatkarības atgūšanas. Būs apskatāmi dokumenti, fotogrāfijas un vēl neeksponēti priekšmeti no muzeja krājuma. Piemēram, Lidijas Jakovičas somiņa, kuras iekškabatā atradās Latvijas karodziņš, kad sievieti 1941. gada 14. jūnijā deportēja uz Sibīriju. Somiņu un karodziņu viņa pārveda mājās pēc atbrīvošanas 1956. gadā. Interaktīvā GULAG karte un citi priekšmeti ekspozīcijā stāstīs par Padomju Savienības GULAG sistēmu, apcietinājumu vietām un represēto cilvēku ikdienu.

Būtiski, ka pagaidu ekspozīcijas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt nelielu daļa no tās ekspozīcijas, ko plānots ievietot pārbūvētajā muzejā – Nākotnes Namā 2015. gadā. Jau tagad ir tapis paraug stends par okupāciju varu maiņu Latvijā 1941. gada vasarā, un tas ir integrēts pagaidu ekspozīcijā.

Pagaidu ekspozīcijas autori - Okupācijas muzeja vēsturnieks Ojārs Stepens un mākslinieks Rolands Vēgners.

Citas aktualitātes

05.06.2023.

Muzejā būs skatāma Ērika Vilsona monoizrāde “Mana Magadana”

01.06.2023.

Fotogalerija: konference “Dzīve totalitārisma apstākļos: konceptuālās pieejas kolaborācijas un pretošanās dimensijām”

31.05.2023.

Sveiciens un pateicība skolotājiem no Latvijas Okupācijas muzeja

29.05.2023.

Sarunu festivālā "LAMPA" Muzeja veidots sarunu cikls "Jaunieši un pretošanās"

23.05.2023.

Rīkos kolokviju par katoļu garīdznieku sadarbību un pretošanos padomju okupācijas laikā