Korporācija "Fraternitas Lataviensis" ziedo Okupācijas muzejam

13.09.2016.

Sekojot tradīcijai lielās jubilejas atzīmēt ar nozīmīgu atbalstu nacionālam vai kulturālam pasākumam, studentu korporācijas Fraternitas Lataviensis locekļi šogad nolēma atbalstīt Okupācijas muzeju.
Svinot savu 90. gadadienu, Fr. Lataviensis pieminēja katru no 28 dibinātājiem ar 1500 eiro lielu ziedojumu un dāvināja muzejam 42 000 eiro.
Ideja radusies Kanādā dzīvojošo locekļu vidū, bet dāvana nāk no visas Fr. Lataviensis locekļu saimes. Korporācija vēlas, lai līdzekļi tiktu izmantoti muzeja ēkas rekonstrukcijas un muzeja ekspozīcijas atjaunošanas projektam – Nākotnes Nams. Par apdāvināmās organizācijas izvēli Fr. Lataviensis viceseniors Indriķis Mežulis teic: ”Okupācijas muzejs ir kā Latvijas skarbās vēstures paraugstunda. Tādēļ likās jo īpaši svarīgi atbalstīt tā tiekšanos uz jaunām telpām. Daudzi mūsu filistri (studijas beigušie biedri) aktīvi atbalsta un seko līdzi Okupācijas muzeja gaitām. Ceram, ka šis ziedojums palīdzēs līdz Latvijas simtgadei muzejam atdzimt jaunās telpās kā feniksam no pelniem.”

Fr. Lataviensis ir Rīgā dibināta studentu mūžorganizācija, kura zem sava meln-balt-zelta karoga pulcē patriotiski domājošus esošos un arī jau studiju gaitas noslēgušos latviešu tautības studentus un audzina tos latviskā garā. Fr. Lataviensis rindās atrodami komponists Jāzeps Vītols, dzejnieks Leonīds Breikšs, jurists Ādolfs Šilde, bij. Latvijas skolu departamenta vicedirektors Arnolds Čuibe, Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits, bij. Baltijas Studiju Veicināšanas Apvienības (AABS) ilggadējais rīkotājdirektors Jānis Gaigulis, bij. RSU rektors Jānis Vētra un daudzi citi. Latvijas Okupācijas muzejs paredzējis pieminēt Fr. Lataviensis dibinātājus, par dāvinājumu izveidojot un iekārtojot nozīmīgu stendu grupu jaunajā ekspozīcijā Nākotnes Namā.

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā