Kopības karogs

05.07.2024.

Eiromaidans, iebrukums Austrumukrainā un Krimā, pilna mēroga karš Ukrainā. Visos šajos posmos ir bijuši kādi, kuri no Latvijas ir devušies materiāli un emocionāli atbalstīt mūsu kaimiņu tautu izaicinošajos laikos. Kāds ved palīdzību līdz Ukrainas robežai, cits — pie tās pašas robežas savā automašīnā ielaiž bēgļu ģimeni, bet ir arī cilvēki, kuri ir gatavi riskēt ar savu veselību un dzīvību, lai medikamentus, ekipējumu un pārtiku nogādātu tieši tajā vietā, kur tie ir nepieciešami visvairāk — frontes līnijā, jeb kā saka paši karavīri — “nullītē”. Liels daudzums šo brīvprātīgo ir Latvijas zemessargi, kas no dienesta brīvajā laikā pilda pienākumu brīvības vārdā, apzinoties, ko Latvijas un to iedzīvotāju — arī viņu pašu sievu, bērnu un vecāku — nākotnei var nozīmēt Ukrainas zaudējums karā.

25. jūnijā Latvijas Okupācijas muzejam tika dāvāts karogs ar sveicieniem no frontes visiem tiem tūkstošiem cilvēku, kuri šeit, Latvijā, kādā no daudzajiem veidiem atbalsta šobrīd austrumos notiekošo cīņu pret okupantu karaspēka iebrukumu. Karavīri novērtē katru palīdzību, jo gadalaikam atbilstoša apģērba, zāļu un pārtikas pieejamība dāvā cīņas spēku tur, kur citādi sagaidītu droša nāve.

Uz šī karoga parakstījušies ukraiņu karavīri, no kuriem daži vairs nav mūsu vidū, ik dienas izaicinošos apstākļos cīnās pret uzbrukt nepagurstošu ienaidnieku, bet bez šaubām apliecina savu gatavību nepadoties un nosargāt savas valsts neatkarību.

Karoga dāvinātājs — Sergejs Melešs —, kurš kopā ar biedriem pēc savas iniciatīvas no Latvijas piegādā palīdzības sūtījumus drošsirdīgajiem Ukrainas aizstāvjiem, aicina Ukrainas draugus nebaidīties un nekad nepadoties, jo atbalsts brīvības cīnītājiem nāk ne tikai valstiskā līmenī, bet arī no neskaitāmiem brīvprātīgajiem dažādās valstīs. Tieši otrādi — šis ir labs brīdis pievienoties palīgu rindās, lai ātrāk tiktu sasniegta taisnības uzvara negodīgajā karā.

Karogs šobrīd Muzejā izstādīts apskatei interesentiem pie Klientu apkalpošanas centra.

Sergejs Melešs izstāsta karoga stāstu un nodod pašu karogu Latvijas Okupācijas muzeja direktores Solvitas Vības rokās.

07.09.2024.

Pēdējās atmiņas par tēvu iemūžinātas gleznā

Muzejā viesojas Vācijas vēstniece

05.09.2024.