Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

13.06.2024.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

14. jūnijā atcerēsimies Latvijas iedzīvotāju masveida deportāciju 1941. gadā.

Šajā dienā, pulksten 12.00, Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā pie padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla “Vēstures taktīla” notiks svinīga vainagu un ziedu nolikšanas ceremonija. Tajā uzrunas teiks valsts vadošās amatpersonas un Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Simsons.

Aicinām vienoties cieņas izrādīšanā upuriem, kuri vardarbīgi tika atrauti no mūsu zemes.

1941. gadā, naktī no 13. un 14. jūniju, notika Latvijas iedzīvotāju izvešana lopu vagonos uz piespiedu nometinājuma vietām, soda nometnēm un cietumiem Padomju Savienībā. Deportētie cilvēki tika pakļauti smagam darbam un dzīvei necilvēcīgos apstākļos. Kopā bez tiesas sprieduma tika pārvietoti vairāk nekā 15 000 vīriešu, sieviešu un arī bērnu.

Šajā datumā, lai atcerētos noziedzīgo deportāciju pirmo vilni, tauta pirmo reizi atklāti pulcējās pie Brīvības pieminekļa jau 1987. gadā, kad valstī vēl valdīja padomju okupācijas režīms.

Laipni norādām, ka 14. jūnijā ieeja Latvijas Okupācijas muzejā (Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā) visiem ir BEZ MAKSAS.

Muzeja darba laiks: 10.00—18.00.

07.09.2024.

Pēdējās atmiņas par tēvu iemūžinātas gleznā

Muzejā viesojas Vācijas vēstniece

05.09.2024.