Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.
Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.
Latvijas Okupācijas muzejs (LOM) sadarbībā ar Radio Naba un sadarbības partneriem 2022. gadā sāka raidījumu ciklu “Kas bija tad?”. Tā ietvaros tiek veidoti raidieraksti par vēsturiskiem notikumiem, kas ietekmēja 20.gs. sabiedriskos un politiskos procesus Latvijā, pievēršot uzmanību to sekām mūsdienās. Cikla nolūks ir veicināt vienotu sociālo atmiņu un izpratni par Latvijas vēstures notikumiem, kā arī efektīvi un preventīvi novērst dezinformācijas izplatību.
Raidierakstu ciklā “Kas tad bija?” par Otrā pasaules kara ikdienas dzīves norisēm Latvijas teritorijā. Latvijas Okupācijas muzeja pētnieki analizē padomju pirmās okupācijas un nacistiskās Vācijas atsevišķus tiesiskos un ekonomiskos aspektus.
"Ne simti, ne tūkstoši, bet pat desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju daudzviet Latvijā, spītējot okupācijas varai, gadu desmitu garumā devās pie Latvijas Republikas piemiņas vietām, lai atcerētos un pieminētu Brīvības cīņas un arī Latvijas Valsts prezidentu Jāni Čaksti. Atšķirīgs bija gan šo pieminekļu liktenis, gan arī represijas dažādos okupācijas laika posmos pret Latvijas iedzīvotājiem, kas lika ziedus, svecītes un kopa piemiņas vietas. Cauri gadu desmitiem piemiņa tika godināta, tādējādi uzturot dzīvu atmiņu par brīvu Latviju un paužot pretestību okupācijas režīmam dziļi individuālā līmenī." R.Ķipurs
Aicinām noklausīties ierakstu Youtube
Pētniecības darbs par pretošanās kustību īstenots ar Latvijas Zinātnes padomes finansējumu, projekts "Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā", projekta nr. VPP-LETONIKA-2021/2-0003. Publikācijas tapšanu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu atbild Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.