Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Kā nepazaudēt sevi

10.09.2023.

7. septembrī norisinājās filmas “Mēs tikai tagad sākam” seanss. Skaudri sāpīgs un traģisks, bet vienlaikus arī dziļi cilvēcisks un gaišs stāsts. Tā centrā ir vēsturnieks Marģers Vestermanis, kurš ir viens no nedaudziem Latvijā, kas izdzīvoja holokaustu. Kā pēc visa pārciestā ir iespējams dzīvot pilnvērtīgu dzīvi? Kur smelt spēku, ja ir iznīcināts viss, kas cilvēkam mīļš un dārgs.
Pirms filmas režisore Marta Herca dalījās ar iemesliem, kāpēc izvēlējās veidot filmu par holokaustu un ciešo sadarbību ar pašu Vestermaņa kungu. Pēc filmas bija iespēja klausīties filmas galvenā varoņa atziņas un atmiņas par notikumiem, kurus kā jaunietis piedzīvoja, stāstot arī, kas palīdzēja saglabāt veselo saprātu. Vakara atziņā “mums ir izvēle aiz sevis atstāt rūgtumu vai darīt, ko labu,” Marģers Vestermanis skaidroja savu motivāciju pētīt holokaustā cietušo glābējus un veidot viņu sarakstu nākamajām paaudzēm.

Marta Heca, filmas "Mēs tikai tagad sākam" režisore

Marģers Vestermanis ir dzimis Rīgā 1925. gadā. 1941. gadā pēc Nacistiskās Vācijas iebrukuma ieslodzīts Rīgas geto un vēlāk Mežaparka koncentrācijas nometnē. Bēgot pievienojies partizāniem. Marģeris Vestermanis ir vienīgais, kas no savas ģimenes izdzīvoja. Viņa mūža darbs ir latviešu ebreju vēstures pētniecība. Latvijas Atmodas kustības laikā dibināja muzeju "Ebreji Latvijā".

Other Posts

07.01.2025.

Stāstu konkursa “Mani pirmie Atmodas soļi” noslēguma pasākums

06.01.2025.

Aicinām pieteikties Latvijas Okupācijas muzeja tiešsaistes nodarbībai “Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”!

31.12.2024.

Solis jaunā gadā

26.12.2024.

Iepriecinājums Svētkos

25.12.2024.

Priecīgus Svētkus!