Kā interesants jaunums Izglītības nodaļas veidoto interaktīvo skolēnu nodarbību klāstā iekļaujas jaunā nodarbība „Mūsu Baltijas ceļš”. 10. septembrī ap 100 Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēnu 5 grupās piedalījās jaunajā nodarbībā, ko vadīja pieredzējušie gidi Kārlis Krēķis un Edvards Peredistijs. Kā interesants jaunums Izglītības nodaļas veidoto interaktīvo skolēnu nodarbību klāstā iekļaujas jaunā nodarbība „Mūsu Baltijas ceļš”.
10. septembrī ap 100 Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēnu 5 grupās piedalījās jaunajā nodarbībā, ko vadīja pieredzējušie gidi Kārlis Krēķis un Edvards Peredistijs. Nodarbības mērķis ir palīdzēt skolēniem izprast šo unikālo notikumu - „Baltijas ceļu” un atklāt pilsoniskās līdzdalības nozīmi vēsturē un mūsdienās.
Skolēni un skolotāji atzinīgi novērtēja šo nodarbību:
Latvijas Okupācijas muzeja veidotā tematiskā nodarbība skolēniem "Baltijas ceļam 25" ir izcila iespēja iepazīt pagātnes notikumus mūsdienu versijā. Nodarbība sevī apvieno vēstures stundu klasiskajā izpratnē un iespēju pašiem, praktiski, darboties, veidojot savu "Baltijas ceļu" ar pašu izdomātām, katra prāt svarīgām problēmām, kuras ir jāparāda sabiedrībai. Dzīvās ķēdes veidošanas mērķis ir, atspoguļot iesaistītās grupas izvirzīto problēmu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēkus no malas (vecpilsētas viesus un cilvēkus, kas dodas savās ikdienas gaitās), kuri būtu vienprātībā ar ķēdes "organizatoriem" un būtu gatavi kopīgi sadoties rokās.
Šis pasākums ir lieliska iespēja, lai uz "savas ādas" izbaudītu to kopības un pacilātības sajūtu, ko sniedz šāda dzīvās ķēdes veidošana un, lai iepazītu mūsu tautas ne tik seno, bet nozīmīgo vēsturi. Ričards Štālbergs, Āgenskalna Valsts ģimnāzija.
Patika, ka skolēnus iesaistīja ar jautājumiem, lika aktīvi domāt pašiem, izteikt viedokli. Interesanti bija tas, ka jāveido bija pašiem Baltijas ceļš un jāaģitē cilvēki no malas. [..] liels paldies, jūs vienmēr esiet atsaucīgi, ja vēršas pie jums pēc palīdzības.. ĀVĢ pedagogs I.Ozoliņa
Piedāvājam skolēniem no Rīgas un visas Latvijas izmantot mūsu jauno nodarbību „Mūsu Baltijas ceļš”!